App Store Google Play

Три важливі речі

16.04.2019 14:00
Три важливі речі

Я вперше приїхала до Афін в 2003 році. Прямо з аеропорту вирушила до Акрополя, а потім цілий день гуляла: по мальовничому району Плака, музеях, ботанічному саду, олімпійському стадіону. Афіни запам'яталися мені білосніжним, красивим, веселим містом, в якому вирувало життя. Тоді грецька столиця готувалася до олімпійських ігор, всюди шуміли будівництва, цвіли мандарини, на вулицях продавали бублики з кунжутом.

Сьогодні на Афіни боляче дивитися. Кожен третій магазин закритий, вікна забиті. Все, абсолютно все – від поїздів метрополітену до архітектурних пам'яток – обмалювано графіті, в багатьох будинках розбите скло, посеред міста тоскно сіріє пляма старого, занедбаного аеропорту, на розбирання якого немає грошей. Грошей в принципі немає ні на що і ні у кого, зупинені реставрації, заморожені сотні проектів, десятки тисяч молодих людей сидять без роботи. Щотижня тут проходять то мітинги, то демонстрації, то страйки.

Але знаєте, що цікаво? На моє запитання: що ви робите, щоб вибратися з кризи, практично всі греки активно жестикулюючи, повідомляють: у нас найгірший уряд на світі! Він в усьому винне! «Так ви ж їх вибрали», - кажу я. «Це не ми, - повідомив мені таксист. - Я не знаю, хто голосував за цих ідіотів!» І, звичайно ж, нагадав, що греки подарували світу демократію, політику, математику, логіку, фізику, історію. «Відтоді пройшло 2500 років!» – про всяк випадок нагадала я. «Нам вистачить, – відповів таксист. – Нам вистачить, щоб пишатися ще на 2500! Греція на пенсії!»

Я пишу це в літаку, дорогою, додому і думаю про три речі. 

Як легко все втратити. Упустити момент і пройти точку неповернення, просто послабивши увагу. Поклавшись на те, що ми когось виберемо, і він все полагодить, всіх врятує. (В Греції завжди підтримують партії, які протестують проти жорсткої економії, але парадокс в тому, що, прийшовши до влади, ці партії все одно змушені виплачувати борги, і протестують вже проти них).

Як легко перекладати відповідальність на ідіотів, які вибрали погану владу. Судячи з розмов, ці люди кудись масово емігрували. Тому що знайти хоча б когось, хто голосував за «ідіотів» за чотири дні мені не вдалося. Те ж саме було, коли вибрали «міцного господарника» Януковича.

Нарешті, як сумно від того, що все, чим можна пишатися – сталося 25 століть тому.

Пам'ятаю, в 2014-му ми робили брошуру Invest in Kyiv, яка повинна була показати інвестиційну привабливість міста. Серед іншого, поставили в неї розворот про нашу гордість: Сікорського, станції метро Арсенальна, літаку Мрія і т.д. На що клієнти – австрійці – прислали коментарі. "Хлопці, – написали вони. – Дякуємо за вашу роботу. Тільки приберіть все досягнення Радянського Союзу, все, що відбувалося у вас до 1991 року і замість цього напишіть ваші нові причини для гордості". Ми, звичайно, видавили щось про зелені парки і 8 мостів, але закінчувався текст все одно словами, мовляв, Київ, мати міст руських.

Я не хочу, щоб все, чим могли пишатися мої діти, було зроблено Ярославом Мудрим. Не хочу перекладати відповідальність за моє життя на якусь людину або жменьку людей.

Тому я вибираю робити все, що в моїх силах, щоб Україна була процвітаючою країною. Я вибираю працювати і старатися більше звичайного. І я хочу вибирати не між масштабом шоу, в якому то аналізи, то Путін, то дебати з самим собою, то «ай ем зе хьюман», а між командами, цінностями, програмою – як і належить в країні, якій до пенсії ще гарувати й гарувати.

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...