App Store Google Play

Легітимність процедури другого туру виборів під загрозою, - Жолудєв

16 Квітня 19:30
Легітимність процедури другого туру виборів під загрозою, - Жолудєв

У Комітеті виборців України проаналізували готовність ОВК та ДВК до другого туру виборів, який відбудеться вже за декілька днів. Як зазначили в організації, нині з одного боку спостерігається розвинута волонтерська мережа одного з кандидатів, за рахунок якої він заповнює свої квоти у дільничих виборчих комісіях. З другого - відсутність адміністративного втручання, яке би примушувало бюджетників працювати у ДВК. Проте на цьому позитив закінчується - заявив сьогодні, 16 квітня, під час прес-конференції в ІА "Міст Дніпро" повідомив голова правління Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв, передає Дніпроград.

Він зауважив, що представники від кандидата Зеленського в окружних виборчих комісіях не завжди мали б там бути присутніми, оскільки дехто з них і досі не позбавлений статусу офіційних спостерігачів даного кандидата в першому турі. Це є принциповим порушенням виборчого законодавства, адже одна й та сама людина не може обіймати під час виборчого процесу ці дві посади одночасно. Подібне дублювання спостерігається 1-2 особи на кожному окрузі.

"Якщо вони будуть і далі зареєстровані, як спостерігачі, не матимуть жодного права бути членами ОВК або ДВК. Це загрожує тим, що напередодні, або в день голосування, або при підрахунку голосів, може виявитися, що у нас немає кворуму. Результатам це не загрожує, це загрожує процедурі виборів і фіналізації результатів у вигляд протоколу, це затримання процесу і внесення додаткової напруженості", - прокоментував Станіслав Жолудєв.

Крім того, передвиборчі штаби Зеленського відкрили двері для волонтерів з вулиць і набирали до складу будь-кого, хто прийшов до волонтерських центрів. Погіршує ситуацію те, що спираючись списки складу окружних виборчих комісій, у ЦВК зробили висновок: лише 10% членів ОВК мають відповідний досвід.

"Зважаючи на те, що у нас туди потрапили люди, які до цього або взагалі не мали досвіду роботи, або максимум були офіційними спостерігачами, ми можемо передбачати, що можливі технічні проблеми, пов'язані з діяльністю ОВК, бо вони недоосвідчені у виборчих процедурах. Таких членів комісії від кандидата Зеленського - 80%. Вони не мають жодної уяви про те, як має відбуватися виборчий процес зсередини", - зазначив очільник правління КВУ.

Проблема з формування представництва в ДВК спостерігається і у чинного Президента Петра Порошенка.

"З чим це пов'язано? Ви всі добре знаєте, яким чином у нас формується ДВК. У більшості вони складаються з представників бюджетної галузі, оскільки немає достатньої кількості людських ресурсів у жодної політичної сили в Україні. Зараз, як позитивний висновок, ми можемо сказати, що навіть чинний Президент і вся його вертикаль влади нічого не робить для адміністративного примушення і впливу на бюджетників, аби спонукати їх до роботі в ДВК", - додав Станіслав Жолудєв.

За його словами, через недокомплектність комісій за рахунок того, що один з кандидатів у другому турі не використовує додаткові механізми стимулювання, у ДВК спостерігатиметься колапс. Адже з одного боку вони не матимуть представництва одного з кандидатів, а з іншого - на 80% буде заповнено некомпенентними особами, у яких може виникнути бажання вдатися до фальсифікацій.

"Ми побачимо, як не може працювати ДВК. Це, перш за все, вплине на якість виборчого процесу. Також в разі відсутності представників одного з кандидатів, в інших виникає спокуса робити певні махінації, маніпуляції і навіть певні фальсифікації на місцевому рівні. Тому можлива загроза легітимності результатів виборів", - підсумував голова правління Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" Станіслав Жолудєв.

Раніше повідомлялося, хто увійшов до складу окружних виборчих комісій Дніпра.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Історія про те, як я вкрав

Коли мене серйозно питають чи крав я хоч щось у своєму житті, я не поспішаю відповідати, бо точно знаю, що крав у дитинстві. Зараз важко згадати що, але один випадок я пам'ятаю...Це було 19 років тому...
Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...