App Store Google Play

За півроку ямковий ремонт доріг Кривого рогу від оточення Вілкула подорожчав майже в півтора раза

15 Квітня 19:30
За півроку ямковий ремонт доріг Кривого рогу від оточення Вілкула подорожчав майже в півтора раза

Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради 9 квітня за результатами тендеру замовив ТОВ «Весташляхбуд» поточний ремонт вулиць і доріг міста на 144,05 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші. 

На цей рік замовили холодне фрезерування, розбирання і влаштування асфальтобетонного покриття, ямковий ремонт, заміну люків і решіток, нанесення розмітки тощо.

Ямковий ремонт коштує 578-628 грн./кв. м покриття товщиною 50 мм без ПДВ. У березні 2019 року Дніпровська міськрада замовила його іншій фірмі по 698-793 грн./кв. м із ПДВ, що без податку становить 582-661 грн./кв. м. Сама ж Криворізька міськрада у вересні 2018 року замовляла його «Весташляхбуду» на 42% дешевше – по 413-438 грн./кв. м без ПДВ.

За нинішньою угодою, гарантійний строк на влаштування покриття становить п’ять років, розмітку пластиком – три роки, ямковий ремонт – два роки, розмітку фарбою – рік.

Послуги оплачуватимуть із відстрочкою до 180 банківських днів із дня підписання актів.

Ціна угоди на 0,7% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 145,00 млн грн.

Монополіст ремонту й утримання доріг у Кривому Розі «Весташляхбуд» належить Ганні Лаврешиній з Кривого Рогу і ТОВ «Грінфорт-С» Самвела Єганяна з Одещини.

Лаврешина володіє ТОВ «Нара» з Надією Любоненко і Наталією Євсюковою. Свого часу «Нарою» керував Ігор Лаврешин, а нині директором є Олександр Євсюков, обидва – помічники нардепа від «Опозиційного блоку» Костянтина Павлова. Раніше гендиректором «Нари» був екс-мер Кривого Рогу та екс-нардеп від Партії регіонів Юрій Любоненко.

Павлов свого часу був заступником Юрія Любоненка та Юрія Вілкула на посаді мера, однак і після того ці троє продовжують разом брати участь у заходах у Кривому Розі.

До 2012 року «Весташляхбудом» співволоділа Каріне Сардарян – дружина одеського бізнесмена Сурена Сардаряна. Останнього пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, а нині нардепом від «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом.

Конкурентами були дніпровське КП «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» і ТОВ «Тракція Інфра», яким володіють Павло Пасинков (1%) і ТОВ «Тракція Україна» (99%), а керує Олександр Петренко. Засновниками «Тракція Україна» є ТОВ «Келіо» Олени Мамон і Маргаріти Карагодіної (49,9%) та АТ «Дорожньо-Мостове Підприємство «Білосток» (Польща) (50,1%). Кінцевим бенефіціаром через польську фірму значиться поляк Пшемислав Вжесінський, однак раніше ним був литовець Рекашюс Роландас. Останній у 2016 році у якості директора з розвитку польської корпорації «Тракція» («Trakcja PRKII SA») зустрічався з мером Дніпра Борисом Філатовим у Литві.

"Тракція Інфра" оприлюднила перелік кількадесят працівників, що мають необхідний досвід для ремонту вулиці у Дніпрі. Усі вони мають українські, а не польські ПІБ. Крім того, раніше вона орендувала частину техніки у ТОВ «Майстер-буд» Дмитра Мішалова, батька Вячеслава Мішалова, який до кінця 2017 року був секретарем міськради Дніпра. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...