App Store Google Play

Війна, якої не було: дніпрянам презентували хроніку Іловайської трагедії

15.04.2019 08:30
Війна, якої не було: дніпрянам презентували хроніку Іловайської трагедії

Вчора у Дніпрі відбулася презентація книги «Війна, якої не було. Хроніка Іловайської трагедії», автором якої є доброволець батальйону «Дніпро-1» Роман Зіненко. Про це повідомляє Дніпроград з місця проведення заходу - музею АТО.

Автор книги Роман Зіненко був серед тих, хто в серпні 2014 року опинився у пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України — «Іловайський щоденник». Після неї з'явилося нове, більш детальніше дослідження, що грунтується на спогадах усіх представників військової ієрархії - від добровольців до вищого керівництва.

Хроніка складається з двох книг: перша охоплює події з сьомого по 24 серпня, а друга - з 25 по 31 серпня 2014 року. На меті у автора було описати деталі загибелі окремих воїнів, які взяли участь в Іловайській операції. Усього їх близько 700, однак у книзі згадується лише дві сотні. Загалом у книзі зібрані спогади бійців, котрі ділилися історіями своїми та своїх побратимів, котрі так і не змогли розповісти про побачене.

«Зазвичай ми бачимо лише портрет бійця, його дату народження і смерті. А що ми про них знаємо? Нащадки мають знати своїх героїв, чим вони жили в останні дні свого життя», - зазначив автор.

Автор наголосив, що оминути Іловайську трагедію в історії України неможливо, як і забути усіх її учасників - живих та полеглих героїв. Для цього він навів статистику, цифри якої вперто стверджують, що кількість жертв за серпень 2014 року більша, ніж за будь-які інші два чи три місяці разом взяті.

Завершилася презентація уривком із книги, у якому йдеться про розплату, яка неминуче торкнеться абсолютно усіх. 

«Щось мені підказує, що справжніх винуватців не назвуть і до відповідальності не притягнуть. Настане день і час, коли ми всі постанемо перед Страшним судом. Я буду стояти перед Всевидячим оком, і поруч стануть усі наші побратими, і будуть стояти їхні дружини, діти, матері ... І всі ми будемо знати істину і дивитися в очі один одному. Постануть ті, хто хто стріляв в нас, і в кого стріляли ми ... Це буде дійсно Страшний суд і багатьом буде нестерпно боляче. ... Ті, кого не торкнеться правосуддя земне, будуть відповідати перед правосуддям небесним», - підсумував Роман Зіненко.

Нагадаємо, у Музеї АТО відбулася презентація книги «Авдіївка. Шлях до перемоги». До книги входять 15 історій про боротьбу за Україну від жителів Авдіївки та 11 – від військових з інших міст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...