Велика палата Верховного суду зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики, таким чином відступивши від правових висновків Верховного суду та Касаційного цивільного суду у складі ВС. Про це сьогодні, 15 квітня, розповів президент Асоціації Дніпровський банківський союз Володимир Косюга, передає Дніпроград.
Ще у липні 2014 року ВС зазначив, що незалежно від валюти боргу українці мають погашати грошові зобов'язання в національній валюті України – гривні. А Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в липні 2018 року постановив, що незалежно від визначеної сторонами валюти боргу в зобов'язанні валютою платежу є виключно гривня, за умови відсутності в сторін відповідної ліцензії Національного банку України.
"У свою чергу, Велика палата ВС дійшла висновку, що заборони на виконання грошового зобов’язання в іноземній валюті, у якій воно зазначено в договорі, чинне законодавство не містить. Тобто у разі отримання в позику іноземної валюти позичальник зобов'язаний повернути таку ж суму грошових коштів у іноземній валюті, яка отримана в позику", - пояснив Косюга.
Таким чином, Велика палата Верховного Суду відступила від правових висновків Верховного суду України і Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду про можливість стягнення грошових коштів в іноземній валюті.
Автор: Дарина ТВАРА