App Store Google Play

За мовну політику у Зеленського відповідатиме людина, яка працювала на олігарха-втікача Курченка

10.04.2019 15:40
За мовну політику у Зеленського відповідатиме людина, яка працювала на олігарха-втікача Курченка

У команді кандидата в Президенти Володимира Зеленського за мовну та інформаційну політику відповідатиме колишній перший заступник голови Національної телерадіокомпанії Олександр Харебін. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на сторінку журналістки Мар'яни П'єцух у Facebook.

У листопаді 2013 року після покупки олігархом Сергієм Курченко, який під час подій Євромайдану зник з України, "Українського медіа холдінгу" Харебін став членом наглядової ради та операційним директором компанії.

Журналістка наголосила: те що Олександр Харебін веде сторінку на Facebook російською мовою не так суттєво, як його ставлення до українізації, подане в одному з його телеінтерв'ю.

"Коли росіяни хочуть розколоти українське суспільство, вони говорять про мову і віру. Те саме робить українська влада. Вона ділить по мові і вірі. Вона створює аналог РФ в мініатюрі. Вони хочуть зробити державну церкву, державну мову. Ми відтворюємо державу 18-20 сторіччя. А держава 21 століття - це не про мову, віру, церкву, а про науку, освіту, технології, штучний інтелект", - зазначив Олександр Харебін.

За словами голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, нині питання гуманітарної політики є визначальними в Україні, а кричуще мовчання про це від Зеленського, чи тривожні заяви від його оточення про потребу винести гуманітарні питання "за дужки" політики, його непокоїть.

"Вчора Олександра Харебіна представили як члена команди Зеленського, відповідального за мовну та інформаційну політику. Його тези підтвердили мої побоювання: Зеленський - це знову совок. Цитую Харебіна: «на мой взгляд, совершает огромнейшую ошибку, отказываясь от прошлого наследия – Советского Союза, вот того, что является базовой ценностью для Украины. Зачем мы отдали Великую Отечественную войну России? На мой взгляд, ошибка. Почему мы не говорим о русском языке как важной части сообщества украинского, граждан Украины?»", - прокоментував ситуацію із призначенням Харебіна Володимир В'ятрович.

Раніше повідомлялося, що у списках депутатського об'єднання "За Зеленського" числиться аж один депутат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...