App Store Google Play

Так шо, можем повторіть?

09.04.2019 14:00
Так шо, можем повторіть?

Давні римляни теж дуже «нєрвнічалі», коли бачили, як плебс та понаєхавшиє))), що вимагали хліба і видовищ, насравши на всі високі слова про «столітні традиції предків», «державність», «законність і порядок», на всі ці нудні розмови про «юриспруденцію» і «римське право», обирали в сенат відвертих ліваків-популістів, які зрештою, розваливши армію та деморалізувавши еліти, під веселе улюлюкання натовпу пустили варварів у свої міста. Це призвело до зенепаду колись великої і могутньої цивілізації, напрацюваннями якої ми користуємося й понині (автобани, централізоване опалення та водопостачання, усталені літературні жанри, законність і право, архітектура, освіта, військовий порядок та ієрархія, гігієна та багато іншого).

Подібні історії, коли «бунт мас», прекрасно описаний в книгах Ортеги-і-Гасета, Шпенглера, К. Г. Юнга та інших видатних представників європейської філософської традиції, зводить нанівець всі цивілізаційні напрацювання еліт, є реальністю, в якій Євроатлантична цивілізація перебуває з часів закінчення Другої Світової.

 

Ми зробили крок (справжній крок) до Західного світу лише 5 років тому. І зараз в ду-у-у-уже пришвидшеному темпі проходимо курс «молодих демократій», на жаль, в тій стадії, коли класичні західні демократії теж знаходяться у кризовій фазі, потерпаючи від войовничого лівацта та популізму.

Але цього разу нам належить вивчити ще один важливий урок: у країнах з низьким рівнем освіти, відсутністю державної гуманітарної політики, неконтрольованим медійним простором, де виборчий голос люмпена і вчорашнього трієчника дорівнює голосу професора-терапевта чи переможця світових олімпіад з біології (охлократія класична), призводить до того, що в рази кількісно більший електорат з посереднім IQ, майже рефлексивним мисленням, не здатний до мінімального аналізу не тільки геополітичної ситуації, але й проблематики власного буття, отримавши право вільного вибору (до речі, виборене в історії для плебса саме «патріціями духу») диктує свої деградативні закони консервативним елітаристам, що цілком природньо опиняються у маргінальній меншості.

Це не добре і не погано. Так було, є, на жаль, далі буде. Бо освіти, виховання, любові, традицій, честі, гідності правди на всіх в сучасному світі не вистачає. На всіх вистачає поп-корну, насіння, сигарет, бухла, чіпсів, ху*ових машин, тупих серіалів, яскравої попси, кавеенівських жартів, приколів та інстаграму.

І якщо Майдан був переважно націонал-консервативною революцією правої меншості, то нинішній вибир пересічного виборця – це цілком зрозумілий реванш цілком космополтітичної лівацької більшості.

Природа речей, які ми спостерігаємо на власні очі й активними учасниками є більшість з нас, набагато глибша за поверхові звинувачення кандидатів у корупції, кумівстві чи проросійській орієнтації (не кажу вже про дебілістичне спрощення дискусій до рівня Порохоботи-ЗЕклоуни – ідіотів з обох сторін вистачає).

Насправді маємо одвічний бій між популістським лівацтвом соціалістичного штибу та консервативним дискурсом українського буржуазного націоналізму.

Сто років тому перемогло лівацтво і Україна стала УРСР. Цей шлях ми вже проходили. Десятки мільйонів загиблих, нищення національної культури, традиції, зрештою майже повне вихолощування української свідомості та підміна його опереточною шароварною музкомедією про тупих хохлів, з якої й досі усцикаюється від сміху аудиторія 95-го кварталу.

А шо? Можем повторіть!!! – звідусіль чую я їхні голоси… Невивчені уроки історїі мають тенденцію повторюватися. І розумію, як сталося так, що ті, хто у 1921-1922-му роках минулого століття волали про мир будь-якою ціною, хліб та стабільність, вже через 10 років жерли власних дітей.

ТАК ШО? МОЖЕМ ПОВТОРІТЬ??? НУ-НУ….

Facebook автора

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...