App Store Google Play

Міжнародний день ромів: дніпрянам розповіли про проблеми ромської меншини на Січеславщині

08.04.2019 14:40
Міжнародний день ромів: дніпрянам розповіли про проблеми ромської меншини на Січеславщині

Щорічно 8 квітня представники ромської нації відзначають Міжнародний день ромів. У Дніпрі визначити точну кількість представників ромської громади – неможливо. Однак досить можливо визначити величезну кількість їхніх проблем: відсутність українського паспорта, освіти та умов життя. Про це сьогодні, 8 квітня, під час прес-конференції в МЦ «Відкритий» розповів правозахисник «Неурядової медійно-адвокаційної групи» Іван Красіков.

Так, свято було засновано на першому Всесвітньому циганському конгресі, який відбувся в Лондоні 8 квітня 1971 року та зібрав представників 30 країн.  На конгресі також був створений Міжнародний союз циган і прийняті національні символи: прапор та гімн, що дозволило циганам світу визнати себе єдиною вільною нацією. В даний час союз об'єднує ромські громадські організації 42 країн світу.

За словами фахівця, визначити точну кількість представників ромської громади у Дніпрі – неможливо. Бо роми -  закрита та певним чином дискримінована спільнота.  Вони не народжують дітей у пологових будинках, тому їх кількість неможливо зареєструвати. А більшість ромів взагалі не мають українських паспортів.

«Якщо людина для держави не існує, як взагалі можна вирішувати її проблеми? У нашому місті та області ромська громада є не надто активною. Системної політики я не бачив на рівні держави, області чи міста», - зазначив Красіков.

В Україні десятки громадських організацій опікуються ромами, найбільше їх на Західній Україні. На Січеславщині раніше існували три ГО, однак останнім вони не ведуть свою роботу.

«Роми не звикли контактувати із зовнішнім суспільством, тому дуже важко виявити ці проблеми. Навіть якщо ми і дізнаємося про проблеми, наприклад, насильства у сім’ї. Однак все одно її неможливо вирішити, бо громада відмовляється від співпраці з владою. Тому можна зробити висновок, що їх усе влаштовує», - зазначив він.

Окрім цього, представники як ромського, так і українського суспільства мають стереотипи щодо один одного. Тобто, якщо людина належить до ромів, то вона обов’язково  має негативні риси. Так само думають і роми про українську націю.

На сьогодні політика держави спрямована на допомогу в отриманні українського паспорта, однак це є добровільним і не всі роми цим користуються.

Таким чином, основні проблеми ромської громади, які потребують вирішення – це одержання ними громадянства, народження дітей у пологових будинках та здобування ромських дітей базової середньої освіти. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...