App Store Google Play

Стрільба з лука, веслування, плавання: українські бійці з інвалідністю взяли участь у спартакіаді в Дніпрі

07.04.2019 15:00
Стрільба з лука, веслування, плавання: українські бійці з інвалідністю взяли участь у спартакіаді в Дніпрі

Змагання для сильних тілом і духом. У Дніпрі цими вихідними відбулась перша обласна спартакіада для учасників бойових дій на Донбасі з інвалідністю. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Радіо Свобода.

Понад півсотні бійців змагались у легкій атлетиці, стрільбі з лука, веслуванні, пауерліфтингу та плаванні. Серед учасників були вояки, які отримали травми, що призвели до інвалідності, і під час Революції Гідності, й у полоні бойовиків, і при виході з-під Іловайська та Дебальцева. Жоден з них не вважає себе «людиною з особливими потребами», як іноді називають інвалідів. Кожен шукає себе в мирному житті й використовує спорт як один із засобів для досягнення гармонії з собою.

Один із учасників змагання 61-річний Валерій Фісун – кадровий військовий в 11-ому поколінні, полковник. На спартакіаді бійців з інвалідністю він – один з найкращих у стрільбі з лука. За плечима в чоловіка – участь у бойових діях у п’яти різних «гарячих» точках планети. Схід України став для нього шостим.

«Я брав участь у формуванні 11-го батальйону тероборони «Київська Русь», разом з ним і пішов на фронт. На війну ми пішли практично всієї родиною – пішов я, пішов мій син, пішла моя донька. Зараз син – майор Десантно-штурмових військ, донька – санінструктор батальйону – була комісована після «Іловайського котла». Я був начальником розвідки батальйону. Новоіванівка, Новозванівка, Піски… У мене чотири контузії, отримані під час боїв, плюс компресійний перелом хребта. Це було в Авдіївці. Промзона, 2017 рік. Спершу я потрапив до Харківського військового шпиталю, потім мене комісували», – розповів Валерій Фісун.

39-річний Олександр Полторацький також брав участь у змаганнях. Він боєць полку «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел». Позивний «Пекар» дістався чоловікові від його мирної, ще довоєнної професії: працював на заводі кондитером третього розряду. Важкопоранений у кривавому «коридорі» під Іловайськом наприкінці серпня 2014 року, він потрапив до рук озброєних бойовиків.

«Це було схоже на кіно. Пекло. З усіх боків стріляють. Вгорі блакитне небо, пропливають хмарки, кружляє вороння… А десь за 40 кілометрів – дім. Я сам з тих країв, з Донбасу. У такі хвилини встигаєш переосмислити все своє життя, переглянути для себе всі цінності, попрощатись з життям... Потім мене підібрали. Це були росіяни у формі без розпізнавальних знаків. Далі три дні були, як у сні. Я був напівпритомний, втратив багато крові. Чув розмову. Один з тих, хто нас утримували, сказав другому: «Нащо його приволокли? То вже м’ясо». Потім нас забрав Червоний Хрест», – розповів боєць.

34-річний Дмитро Іщенко записався добровольцем до українського війська навесні 2014 року, під час російської анексії Криму. Влітку його призвали. Місяць навчання, а потім – майже рік служби в зоні АТО в складі 43-го окремого мотопіхотного батальйону. Увесь цей час вдома, в Кривому Розі, на нього чекала дружина, маленький син і батьки. Мамі й тату було особливо важко: обоє їхніх синів – Дмитро і його старший брат – служили на Донбасі.

За два тижні до «дембеля» Дмитро Іщенко отримав вкрай тяжке осколкове поранення. Чоловікові довелось пережити кілька складних операцій, лікування зайняло 8 місяців. У тілі досі лишились десятки дрібних осколків.

Переможці спартакіади для учасників бойових дій з інвалідністю отримали нагороди – кубки та грамоти. У Дніпрі, планують, такі заходи стануть традиційними.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...