App Store Google Play

Щороку на Січеславщині знаходять все більшу кількість боєприпасів часів Другої Світової

04.04.2019 14:20
Щороку на Січеславщині знаходять все більшу кількість боєприпасів часів Другої Світової

Щороку на території Січеславщини знаходять все більшу кількість "подарунків" часів Другої Світової війни - застарілих боєприпасів та інших видів вибухонебезпечних предметів. Про це сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції у "Міст Дніпро" повідомив начальник управління реагування на надзвичайні ситуації Руслан Мураль, передає Дніпроград.

Так, у 2016 році до надзвичайників надійшли 414 повідомлень про виявлення бойових снарядів часів Другої світової. У наступному році їхня кількість склала 470. За даними рятувальників, за минулий рік вони здійснили вже 533 відповідні оперативні виїзди.

"З початку цього року ми отримали 108 повідомлень про виявлення боєприпасів. Це обумовлено ефектом виштовхування землі. Фактично приховані у ґрунті боєприпаси рухаються на 2-3 сантиметри до поверхні щороку", - зазначив Руслан Мураль.

Основними видами боєприпасів, які знаходять на території області, є артелеристські снаряди, міни, патрони, гранати. Рідше - авіаційні бомби. Загалом всі ці види було знайдено на полях лісосмугах, але були випадки, коли місцеві мешканці знаходили їх на території своїх домоволодінь.

"Вчора ввечері нам надійшло відповідне повідомлення, а сьогодні зранку на місце виїхала група піротехнічних робіт. У місті Дніпро на приватному домоволодінні людина проводила господарські роботи і знайшла щось схоже на вибухонебезпечний предмет. Наша група провела обстеження і виявила 33 підривники від вибухівок і один артснаряд", - розповіла начальниця сектору зі зв'язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Дар'я Гречищева.

Райони, де найчастіше можна побачити застаріли боєприпаси - ті, де велись запеклі бої під час Другої Світової. Зокрема, це Верхньодніпровський район, Софіївський, Нікопольський та Криворізьський.

Надзвичайники наголосили, що при виявлені відповідних вибухонебезпечних предметів необхідно огородити територію та попередити про небезпеку тих, хто знаходиться поруч, не користуватись поруч із вибухотехнікою мобільними телефонами і на безпечній відставні викликати службу порятунку або правоохоронців.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі на території парка Глоби знайшли застарілий боєприпас.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...