App Store Google Play

На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

04.04.2019 17:00
На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

Через зміни кліматичних умов за останні сто років характер зимівель птахів в Україні суттєво змінився. Про це сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції в ІА "Відкритий" розповів кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Олександр Пономаренко, передає Дніпроград.

Біолог розповів, що птахи сезонно мігрують у першу чергу через зменшення доступності до їжі, а температура та погодні фактори є другорядними.

"Якщо птаха нормально харчується, то морози та сніг може пережити і не відлітаючи у теплі краї. Вимушені покидати нашу країну взимку тільки ті крилаті, в живленні яких комахи є принциповою складовою. Це такі птахи як ластівки та мухоловки. Залишається у нас на зимівлю чимала частина зерноїдних видів птахів, серед комахоїдних залишаються ті, які здатні на зиму відмовитися від них", - розповів Пономаренко.

Через зміну клімату в Україні зима з кожним роком стає менш суворою та з частими відлигами, що сформувало нові умови для птахів.

"Деякі види поступово міняють свій спосіб життя, пристосовуючись до нашого клімату. В останні десятиліття у багатьох видів чітко простежується тенденція не обтяжувати себе важкою міграцією та проводити зиму на території України. Цього року першими птахами, які повернулися із зимівлі, були саме гуски та качки, вони повернулися вже в лютому. Також багато повернулося лісових птахів. Наразі не повернулися лише комахоїдні птахи, зокрема ластівки та очеретник", - пояснив експерт.

За словами експерта, за останні роки на Січеславщині став досить посушливий клімат, через що з регіону зникли журавлі. Адже ці червонокнижні птахи мешкають біля боліт, особливо тих, що межують з полями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...