App Store Google Play

На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

4 Квітня 17:00
На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

Через зміни кліматичних умов за останні сто років характер зимівель птахів в Україні суттєво змінився. Про це сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції в ІА "Відкритий" розповів кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Олександр Пономаренко, передає Дніпроград.

Біолог розповів, що птахи сезонно мігрують у першу чергу через зменшення доступності до їжі, а температура та погодні фактори є другорядними.

"Якщо птаха нормально харчується, то морози та сніг може пережити і не відлітаючи у теплі краї. Вимушені покидати нашу країну взимку тільки ті крилаті, в живленні яких комахи є принциповою складовою. Це такі птахи як ластівки та мухоловки. Залишається у нас на зимівлю чимала частина зерноїдних видів птахів, серед комахоїдних залишаються ті, які здатні на зиму відмовитися від них", - розповів Пономаренко.

Через зміну клімату в Україні зима з кожним роком стає менш суворою та з частими відлигами, що сформувало нові умови для птахів.

"Деякі види поступово міняють свій спосіб життя, пристосовуючись до нашого клімату. В останні десятиліття у багатьох видів чітко простежується тенденція не обтяжувати себе важкою міграцією та проводити зиму на території України. Цього року першими птахами, які повернулися із зимівлі, були саме гуски та качки, вони повернулися вже в лютому. Також багато повернулося лісових птахів. Наразі не повернулися лише комахоїдні птахи, зокрема ластівки та очеретник", - пояснив експерт.

За словами експерта, за останні роки на Січеславщині став досить посушливий клімат, через що з регіону зникли журавлі. Адже ці червонокнижні птахи мешкають біля боліт, особливо тих, що межують з полями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...