App Store Google Play

На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

04.04.2019 17:00
На Січеславщину з теплих країв повернулися майже всі птахи

Через зміни кліматичних умов за останні сто років характер зимівель птахів в Україні суттєво змінився. Про це сьогодні, 4 квітня, під час прес-конференції в ІА "Відкритий" розповів кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології та екології ДНУ ім. О. Гончара Олександр Пономаренко, передає Дніпроград.

Біолог розповів, що птахи сезонно мігрують у першу чергу через зменшення доступності до їжі, а температура та погодні фактори є другорядними.

"Якщо птаха нормально харчується, то морози та сніг може пережити і не відлітаючи у теплі краї. Вимушені покидати нашу країну взимку тільки ті крилаті, в живленні яких комахи є принциповою складовою. Це такі птахи як ластівки та мухоловки. Залишається у нас на зимівлю чимала частина зерноїдних видів птахів, серед комахоїдних залишаються ті, які здатні на зиму відмовитися від них", - розповів Пономаренко.

Через зміну клімату в Україні зима з кожним роком стає менш суворою та з частими відлигами, що сформувало нові умови для птахів.

"Деякі види поступово міняють свій спосіб життя, пристосовуючись до нашого клімату. В останні десятиліття у багатьох видів чітко простежується тенденція не обтяжувати себе важкою міграцією та проводити зиму на території України. Цього року першими птахами, які повернулися із зимівлі, були саме гуски та качки, вони повернулися вже в лютому. Також багато повернулося лісових птахів. Наразі не повернулися лише комахоїдні птахи, зокрема ластівки та очеретник", - пояснив експерт.

За словами експерта, за останні роки на Січеславщині став досить посушливий клімат, через що з регіону зникли журавлі. Адже ці червонокнижні птахи мешкають біля боліт, особливо тих, що межують з полями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...