App Store Google Play

Ми формуємо міський бюджет, а тому маємо громадянське право стежити за його використанням, - Андрій Денисенко

04.04.2019 09:40
Ми формуємо міський бюджет, а тому маємо громадянське право стежити за його використанням, - Андрій Денисенко

Відсутність дощоприймачів, недостатнє освітлення під'їзду, проблеми зі встановленням індивідуальних лічильників газу - ці та інші питання змушені вирішувати менканці 1 та 2 корпусів будинку №27, що на житловому масиві Тополя-2. Про свої проблеми містяни розповіли під час зустрічі із народним депутатом Андрієм Денисенком.

Жаліються мешканці мікрорайону й на нагальні проблеми, такі як необхідність обрізки старих дерев, оновлення придомових відмостків, закінчення робіт по відновленню каналізаційних стоків, погано прокладений асфальт на прибудинковій території. Більшість з питань - у компетенції міської влади.

"Бюджет територіальних громад - це наші з вами кошти. Він складається з податків доходів фізичних осіб, тобто з пенсій і заробітних плат. Це ваші гроші. На сьогоднішній день ми, населення міста Дніпра, будуємо міський бюджет, ми його формуємо, а тому ми маємо громадянське право стежити за його використанням і ставити владі гострі питання в очі", - зазначив Андрій Денисенко.

Як зауважили мешканці мікрорайону, аби покращити рівень життя у власному будинку, вони мають право брати участь у міській програмі "Бюджет участі". Проте скористатись цим правом вони не можуть. Все через те, що влада встановила непосильні мешканцям співвідношення фінансування.

"Ідея "Бюджету участі" правильна і прогресивна. Але, на превеликий жаль, у нашому місті якісь незрозумілі плаваючі відсотки. Міська влада вимагає 40, 50, 60, в окремих випадках я чув навіть більше відсотків участі. Це ненормально. В сусідньому Запоріжжі, столичному Києві зовсім інше співвідношення - 25-30%", - погодився Андрій Денисенко.

Як депутат Верховної Ради він наголосив, що змінити таке співвідношення можна спільними зусиллями тиснучи на владу. В якості прикладу парламентар навів нещодавню перемогу над монополістом ДТЕК, який більше не вимагатиме передоплати за електрику з ОСББ та інших колективних споживачів.

Ще однією проблемою стало встановлення індивідуальних лічильників газу. Як зазначила голова ОСББ Любов Полєва, нині для цього мешканці будинку потребують допомоги, адже за встановлення лічильників просять надто дорого - від 4 до 5 тисяч гривень. Наразі вони наявні лише у 12% від усіх квартир. Крім того, взнаки дається відсутність компенсації за вже встановлені газові лічильники.

Андрій Денисенко пообіцяв не просто взяти питання до уваги, але й зробити все можливе для того, щоб воно було вирішене.

Нагадаємо, що 31 січня Кабмін ухвалив Постанову, яка лише рекомендує «Нафтогазу» забезпечити встановлення індивідуальних лічильників природного газу за заявами споживачів та лише рекомендує Мінекономрозвитку врахувати компенсації витрат на це, через що облгази відмовляють українцям у поверненні коштів за встановлення обладнання. Крім того, про встановлення порядку й розмірів компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для людей у Постанові не йдеться. Такі дії суперечать законодавству, оскільки Верховна Рада більше року тому зобов’язала Кабмін розробити порядок і розміри компенсації відповідних витрат споживачів на встановлення газових лічильників.

Раніше повідомлялося, що мешканці будинку №67, що на проспекті Богдана Хмельницього, під час зустрічі з народним депутатом Андрієм Денисенком розповіли про нагальні проблеми, з якими їм довелось стикнутись.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...