App Store Google Play

Січеславській бути! Конституційний суд розглянув проект закону про перейменування

02.04.2019 18:00
Січеславській бути! Конституційний суд розглянув проект закону про перейменування

Конституційний суд України дозволив перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на висновок КСУ.

Сьогодні, 2 квітня, Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочала розгляд проекту закону  №9310-1 про зміну назви Дніпропетровської області на Січеславську.  У підсумку Суд визнав законопроект конституційним.

"Законопроект відповідає усім вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - йдеться у повідомленні.

Попереду фінальний крок - друге читання ВР. Наступної сесії мінімум 300 народних депутатів повинні підтримати законопроект.

Нагадаємо, 7 лютого депутати Верховної Ради у першому читанні підтримали проект закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Під час обговорення більшість голів фракцій виступили саме за Січеславську, акцентуючи увагу, що це назва, яка маркує землю, сповідує українськість та славить наше минуле. У підсумку "за" Січеславську проголосували більшість депутатів - 240 осіб, що дало право передати законопроект у Конституційний суд. 

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 2 квітня, під будівлею КСУ активісти із Січеславщини влаштували акцію із закликом суддів підтримати вищезазначений законопроект. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...