App Store Google Play

Січеславській бути! Конституційний суд розглянув проект закону про перейменування

02.04.2019 18:00
Січеславській бути! Конституційний суд розглянув проект закону про перейменування

Конституційний суд України дозволив перейменувати Дніпропетровську область на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на висновок КСУ.

Сьогодні, 2 квітня, Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочала розгляд проекту закону  №9310-1 про зміну назви Дніпропетровської області на Січеславську.  У підсумку Суд визнав законопроект конституційним.

"Законопроект відповідає усім вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено", - йдеться у повідомленні.

Попереду фінальний крок - друге читання ВР. Наступної сесії мінімум 300 народних депутатів повинні підтримати законопроект.

Нагадаємо, 7 лютого депутати Верховної Ради у першому читанні підтримали проект закону щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Під час обговорення більшість голів фракцій виступили саме за Січеславську, акцентуючи увагу, що це назва, яка маркує землю, сповідує українськість та славить наше минуле. У підсумку "за" Січеславську проголосували більшість депутатів - 240 осіб, що дало право передати законопроект у Конституційний суд. 

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 2 квітня, під будівлею КСУ активісти із Січеславщини влаштували акцію із закликом суддів підтримати вищезазначений законопроект. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...