App Store Google Play

Для 18 сільських амбулаторій Січеславщини уже закупили телемедичне обладнання

02.04.2019 18:40
Для 18 сільських амбулаторій Січеславщини уже закупили телемедичне обладнання

На Січеславщині для 18 амбулаторій, які активно будують у сільській місцевості, уже придбали необхідне телемедичне обладнання. Воно дозволить консультуватися з вузькопрофільними лікарями дистанційно, не виїжджаючи із села. Завдяки сучасним технологіям діагностика стане своєчасною та якісною. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. 

«Один із напрямків реформи сільської медицини – впровадження телемедицини. В амбулаторіях, що зводять у регіоні, буде Інтернет та сучасне обладнання. Жителю села не потрібно буде їхати в район або область, щоб проконсультуватися з лікарем. Це можна буде зробити дистанційно, що заощадить і час, і гроші», – наголосили в департаменті. 

Для надання послуг із застосуванням телемедицини у кожну амбулаторію придбали необхідне обладнання: оглядову цифрову камеру, набір цифрових «скопічних» систем із генератором світла, монітор життєво важливих показників і 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом.

Відтак з робочого місця сільський лікар зможе консультуватися з профільними фахівцями: пульмонологом, ендокринологом, кардіологом, дерматологом. Консультації онлайн надаватимуть обласна лікарня ім. Мечникова, обласний центр кардіології та кардіохірургії, обласний шкіряно-венерологічний диспансер, обласна дитяча лікарня.

Сеансами телемедицини першими скористуються лікарі амбулаторій в Лобойківці та Іванівці Петриківського району. Новозбудовані заклади відкриються найближчим часом.

28 лікарів, які будуть працювати в сучасних амбулаторіях та опановувати телемедичне консультування, пройшли тренінги.

Будівництво сільських амбулаторій – за рахунок державної субвенції. Дніпропетровщині на спорудження медзакладів виділили 202 млн грн.

18 амбулаторій зводять у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах. 11 з них – з житлом для лікаря.

Усі установи оснастять сучасним обладнанням, комп’ютерною технікою та автотранспортом для лікаря.

Загалом телемедичним обладнанням планують обладнати 182 амбулаторії, які охоплюють практично все сільське населення регіону.

Раніше повідомлялося, що у 2019 році для сільських амбулаторій Січеславщини придбали 18 автомобілів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...