App Store Google Play

Такий відрив між першим і другим місцем президентських перегонів ніхто не передбачав, - Жолудєв

01.04.2019 16:00
Такий відрив між першим і другим місцем президентських перегонів ніхто не передбачав, - Жолудєв

Результати першого туру виборів: Січеславщина дала найбільшу  підтримку Зеленському, в той час як чинний президент України не увійшов навіть до четвірки лідерів.  Однак такий результат свідчить про те, що українці живуть у демократичній країні, повідомляє Дніпроград зі слів Голови правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України Станіслава Жолудєва.

Так, в Україні 63,5% громадян скористалися конституційним правом брати участь у виборчому процесі. В області було зареєстровано 2 492 594 виборців, з них проголосували 1 644 269 осіб, що складає це 66%.

«Це дуже високий результат для нашої області, явка і активність мешканців досягла історичних максимумів області», - заявив Жолудєв.

За словами фахівця, Петро Порошенко та Володимир Зеленський однозначно потрапляють до другого туру президентських перегонів, який відбудеться 21 квітня.

«Загалом, ми увійшли в нову фазу виборів. Це буде абсолютна нова виборча кампанія, нові склади окружних та дільничних виборчих комісій, нова фінансова складова та агітаційна частина», - зазначив він.

Також Жолудєв навів приклади регіональних особливостей. Наприклад, наша область дала найбільшу  підтримку Зеленському. Він додав, що в усіх областях України перемагає Зеленський, окрім Донецької та Луганської, де лідирує Юрій Бойко. В трьох областях України – Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській – перше місце посів чинний президент Петро Порошенко.

«Абсолютно передбачена перемога, однак такий відрив між першим і другим місцем рейтингу ніхто не передбачав», - додав Жолудєв і заявив, що зараз українці живуть у демократичній країні.

«Жоден із кандидатів нічого не зробив, аби чинний лідер перегонів або поступився своїми позиціями, або їх втратив. Не зважаючи на те, що виборча кампанія будувалася від супротивного, демократія у нас насправді існує. Вперше в історії чинний президент не втручався у виборчий процес, аби вплинути на нього та порушити базову демократичні принципи», - зазначив експерт.

За його словами, що цьогорічні порушення на виборчих дільницях  нічим не відрізняються від попередніх виборів. Однак виборча кампанія від самого початку носила повністю маніпулятивний характер, коли 38 кандидатів об’єдналися на супротив чинному президентові.

«Чинний президент програв у першому турі через те, що проти нього об’єдналися інші кандидати. І ось така синергія всіх кампаній вплинула на результат. Окрім цього, це перші вибори, в яких абсолютно віртуальний кандидат, який існував тільки в соціальних медіа і частково в традиційних, посів перше місце. Абсолютний новичок у великій політиці, ба більше: геополітиці. Але ж результати виборів Президента України матимуть наслідки для всіх країн Центральної та Східної Європи. Тому те, що ми бачимо зараз і побачимо у другому турі – суттєво вплине на розвиток демократії в Європі, Середньої Азії та країн Закавказзя», - заявив Жолудєв.

За його словами, цьогоріч збільшилася активність електоральної групи до 35 років, яка майже вся підтримувала Володимира Зеленського.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...