App Store Google Play

"Сітка", "мертві душі" та селфі у кабінці: спостерігачі розповіли про порушення під час виборів у Дніпрі

01.04.2019 11:40
"Сітка", "мертві душі" та селфі у кабінці: спостерігачі розповіли про порушення під час виборів у Дніпрі

Вчора, 31 березня, під час виборів у Дніпрі спостерігачі зафіксували чимало порушень виборчого процесу: паралельні списки - так звані «сітки», селфі у кабінці, «мертві душі» у списках виборців та неправильне пломбування виборчих скриньок. Про причини та наслідки таких порушень розповіли спостерігачі та волонтери виборчих дільниць Дніпра та області, передає Дніпроград.

Зазначається, що найпоширеніші порушення пов’язані з необізнаністю виборців та нехтуванням ними законів, однак є і спеціальні схеми фальсифікацій. Аби їх уникнути, на кожній виборчій дільниці був присутнім як мінімум один співробітник ДСНС, представник Національної дружини та волонтер.

«Ми намагалися попередити надзвичайні ситуації. Однією з таких ситуацій було замінування дільниць, однак рятувальники встановили, що інформація є неправдивою. Також на одній з дільниць були перебої зі світлом, однак це не вплинуло на виборчий процес», - зазначив заступник начальника з реагування на надзвичайні ситуації 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області капітан служби цивільного захисту Лимар Олександр.

Окрім рятувальників, на дільницях захищали волевиявлення громадян та прозорість виборів представники Національного корпусу на Національної дружини у Дніпропетровській області.

«Наші спостерігачі попередили чимало правопорушень. Наприклад, люди намагалися зайти до кабінки разом з іншими, робили селфі та викладали це до соцмереж. Також ми попередили так звані «сітки» - представники виборчих дільниць вели списки людей, у якому відмічали хто за кого голосував, аби потім заплатити», повідомив голова Дніпропетровської Обласної організації Національний корпус Денис Котенко.

Окрім цього, активіст згадав скандального сепаратиста Віктора Марченка, котрого за фото бюлетеня затримала поліція.

Зазначається, що одним з порушень було неправильне пломбування виборчих скриньок, що могло призвести до фальсифікації голосів. Окрім цього, досить поширеним було явище «мертвих душ», коли у списках виборців знаходили померлих людей. Так, всього по Дніпру та області спостерігачі зафіксували 118 порушень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...