App Store Google Play

Сьогодні історичному музею імені Яворницького 170 років

31.03.2019 19:00
Сьогодні історичному музею імені Яворницького 170 років

Сьогодні історичному музею імені Яворницького 170 років. 31 березня 1849 р. у Катеринославі було засновано Громадський музей старожитностей Катеринославської губернії. Біля витоків створення музею стояли місцеві діячі – губернатор Катеринославської губернії А.Я. Фабр і директор гімназії та училищ краю Я.Д. Грахов.

З 1902 до 1919 рр. музей мав назву – Обласний музей імені О.М. Поля, у 1919-1923 рр. – Народний музей, 1924-1935 рр. – Крайовий історико-археологічний, з 1935 р. – Історичний музей, з 1940 р. – імені Д.І. Яворницького, з 15 лютого 2010 р. – музей отримав статус національного.

Великий внесок в розвиток музею зробили: знавець історії, підприємець, меценат і колекціонер, почесний громадянин Катеринослава О.М. Поль, український історик, академік Д.І. Яворницький (директор музею в 1902 – 1933 рр.), а також директор музею у 1963-1983 рр., історик, заслужений працівник культури УРСР А.Ф. Ватченко. У спеціально побудованому приміщенні музей знаходиться з 1905 р. У 1968-1977 роки проведена генеральна реконструкція старого приміщення і прибудоване нове, в якому розміщено історичний музей і діораму «Битва за Дніпро».

В фондах музею зберігається близько 300 тис. одиниць музейних предметів, в тому числі археологічне зібрання, у складі якого 103 кам‘яні скульптури від всесвітньо відомого Керносівського ідола ІІІ тис. до н.е. до половецьких кам’яних баб Х-ХІІІ ст., реліквії запорозького козацтва, 200 стародруків ХVІ-ХVІІ ст. та сотні раритетних книжкових видань ХVІІІ – поч. ХХ ст., цінні документальні та фотографічні джерела, нумізматична, філокартична, фалеристична, етнографічна, літературознавча, образотворча та інші колекції.

Проте зазначимо, що наразі нове керівництво історичного музею закрило три виставкові зали. За словами в. о. директорки Юлії Пісчанської, будівля музею знаходиться у ганебному стані, тому потребує масштабної багатомільйонної реконструкції. 

До слова, нового директора історичного музею обирали зі скандалом. Наразі прокуратура розбирається із законністю призначення Юлії Пісчанської, зокрема правоохоронці перевіряють можливі факти фальсифікації даних, поданих нинішньою в.о. директора музею імені Дмитра Яворницького конкурсній комісії. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...