App Store Google Play

Своє, але дорожче: "Південмаш" закупив український титан до третини дорожче, ніж півроку тому в росіян

30.03.2019 15:00
Своє, але дорожче: "Південмаш" закупив український титан до третини дорожче, ніж півроку тому в росіян

ДП «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» 19 березня уклало угоду з ТОВ «Спільне підприємство Українсько-турецьке Екологія» про поставку титанового прокату на 30,50 млн грн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші.

Цьогоріч на умовах CPT на склад покупця у Дніпрі поставлять 10 т титанового листа ВТ6С розміром 11х1100х2300 мм за ТУ 1-805-029-91 по 3 050 грн., або $112за кілограм.

В інтернеті немає даних про ці техумови, але ТУ з подібною нумерацією є російськими.

За даними джерела «Наших грошей» у ДФС, у жовтні 2018 року «Південмаш» завіз від АТ «НВЦ «Лавочкін Інвест» (Росія) такі листи російського виробництва по $70 за кілограм. Із урахуванням ПДВ це складає $84 за кілограм, що на третину дешевше за нинішню ціну.

У вересні-грудні 2018 року «СП УТ Екологія» завозила від фірми «Xi an Zhaotaizhuang Import Export Co Ltd» (Китай) такі листи китайського виробництва по $50-60 за кілограм, тобто на 17-40% дешевше за митну ціну від росіян для «Південмашу». Із урахуванням ПДВ це складає $60-72 за кілограм, що в півтора раза дешевше за нинішню ціну.

Крім того, півтора року тому, в жовтні 2017 року «Південмаш» замовив «СП УТ Екологія» такі листи по 2 520 грн./кг, або $95 за кілограм. Це на 18% дешевше від нинішньої ціни.

Запорізькою фірмою «СП УТ Екологія» Марини Інякіної керує Сергій Теслевич. Він був головним інженером та в. о. директора тоді ще державного підприємства «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Нині воно входить до складу Group DF Дмитра Фірташа.

Титан широко використовується у ракетобудуванні. У свій час при будівництві капсули для польоту Юрія Гагаріна у космос, з титану було обшито її корпус. Наразі сплави титану застосовують у будівництві корпусів ракетоносіїв та систем радіозв'язку. Відпвідно, цей метал є критично необхідним компонентом при будівництві ракет.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...