App Store Google Play

За перегляд піратських копій фільмів планують конфісковувати телевізори та ноутбуки

29.03.2019 16:40
За перегляд піратських копій фільмів планують конфісковувати телевізори та ноутбуки

В Україні народні депутати намагаються врегулювати законопроект «Про авторське право і суміжні права». Наразі до ВР внесений документ нової редакції, який передбачає збільшення штрафу за використання і публічне поширення авторських прав без згоди правовласника. Про це сьогодні, 29 березня, під час прес-конференції в ІА "Мост-Дніпро" розповів адвокат Андрій Верба, передає Дніпроград.

Через не врегульованість та прогалини у законодавстві, в Україні існує ціла низка проблем щодо захисту авторського права та суміжних прав. Серед яких, зокрема, такі, як використання неліцензійного програмного забезпечення, високий рівень інтернет-піратства тощо.

"Згідно з різними світовими рейтингами Україна отримує дуже невисоку оцінку в боротьбі з піратством. Є закони, є підзаконні акти, є повноваження відповідних органів, але боротьба за авторські права в Україні фактично не ведеться", - повідомив Андрій Верба.

У новій редакції законопроекту пропонується посилити, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність за використання і публічне поширення авторських прав без згоди правовласника.

"Пропонується змінити суму штрафу за продаж і розповсюдження контрафактної продукції без згоди автора. На сьогоднішній день він складає від 10 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян. Це від 170 до 3,4 тис грн. В законопроекті пропонується збільшити ці цифри до 50-300 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (850 - 5000 тис грн). При повторному порушенні сума складатиме до 8,5 тис грн", - розповів Верба.

Окрім того, пропонується ввести додаткову санкцію, крім штрафу. За рішенням відповідного органу буде можливість вилучити обладнання, на якому проводилась трансляція і відтворення. Це стосуватиметься як громадського використання (кінотеатри), так і приватного (телевізори, комп'ютери, ноутбуки).

"Пропонується ввести відповідальність не тільки для розповсюджувачів, а й для споживачів, які теж повинні розуміти, що використання чийогось авторського права без згоди і ліцензії карається. Попередня редакція закону датується 2001-му роком і не відповідає сьогоднішнім реаліям в плані термінології та різних практичних моментів. Редакція 2019 року спробує скасувати всі прогалини в законодавстві шляхом введення нової, сучасної термінології, адаптування його до сучасних реалій і європейському законодавству", - пояснив адвокат.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...