App Store Google Play

За три дні до виборів: які права мають виборці та чому не можна знімкувати у виборчій кабінці

28.03.2019 18:30
За три дні до виборів: які права мають виборці та чому не можна знімкувати у виборчій кабінці

31 березня в Україні відбудуться президентські вибори. У зв'язку з цим експерти нагадали, які права мають виборці, а що категорично забороняється робити на виборчій дільниці.

Перебувати на виборчій дільниці виборець має право протягом того часу, який йому необхідний для голосування. Чи то 10 хвилин, чи то година - конкретного часового проміжку у законодавстві не обумовлено. Про це повідомляє Дніпроград зі слів голови правління "Комітету виборців України" Станіслава Жолудєва.

Якщо виборець вважає, що він зіпсував виборчий бюлетень, він може одноразово звернутися до того члена комісії, який йому його видав, але обов'язково із письмовою заявою.

Перебувати у виборчій кабінці особа, яка прийшла обирати Президента, може лише наодинці. У супроводі іншої людини виборець може знаходитись лише в тому випадку, якщо він має фізичні вади, які не дозволяють йому поставити механічну позначку у бюлетені самостійно. Для цього необхідно попередити про це членів комісії та усіх інших присутніх. Також у кабінку виборець має право зайти із дитиною.

Натомість опускати бюлетень у виборчу урну громадянин має лише особисто. Фактично порушенням процедури голосування є навіть те, якщо бюлетень замість виборця опустить дитина.

Експерти також нагадують, що вибір робиться виключно таємно. Тому фотографувати бюлетень або ж демонтрувати його у будь-який інший спосіб є кримінальним злочином. Так само не можна виносити бюлетень за межі дільниці.

Якщо зовні виборчої дільниці ви стали свідком махінації або підкупу, насамперед слід звернутися до патрульних, а потім - до представника МВС. Фахівці наголошують: фіксувати інціденти необхідно лише з безпечної відстані і для особистої безпеки не намагатися вирішити справу самостійно.

Раніше повідомлялося, як не стати жертвою передвиборчої шизи.Раніше повідомлялося, як не стати жервою передвиборчої шизи.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...