App Store Google Play

За три дні до виборів: які права мають виборці та чому не можна знімкувати у виборчій кабінці

28.03.2019 18:30
За три дні до виборів: які права мають виборці та чому не можна знімкувати у виборчій кабінці

31 березня в Україні відбудуться президентські вибори. У зв'язку з цим експерти нагадали, які права мають виборці, а що категорично забороняється робити на виборчій дільниці.

Перебувати на виборчій дільниці виборець має право протягом того часу, який йому необхідний для голосування. Чи то 10 хвилин, чи то година - конкретного часового проміжку у законодавстві не обумовлено. Про це повідомляє Дніпроград зі слів голови правління "Комітету виборців України" Станіслава Жолудєва.

Якщо виборець вважає, що він зіпсував виборчий бюлетень, він може одноразово звернутися до того члена комісії, який йому його видав, але обов'язково із письмовою заявою.

Перебувати у виборчій кабінці особа, яка прийшла обирати Президента, може лише наодинці. У супроводі іншої людини виборець може знаходитись лише в тому випадку, якщо він має фізичні вади, які не дозволяють йому поставити механічну позначку у бюлетені самостійно. Для цього необхідно попередити про це членів комісії та усіх інших присутніх. Також у кабінку виборець має право зайти із дитиною.

Натомість опускати бюлетень у виборчу урну громадянин має лише особисто. Фактично порушенням процедури голосування є навіть те, якщо бюлетень замість виборця опустить дитина.

Експерти також нагадують, що вибір робиться виключно таємно. Тому фотографувати бюлетень або ж демонтрувати його у будь-який інший спосіб є кримінальним злочином. Так само не можна виносити бюлетень за межі дільниці.

Якщо зовні виборчої дільниці ви стали свідком махінації або підкупу, насамперед слід звернутися до патрульних, а потім - до представника МВС. Фахівці наголошують: фіксувати інціденти необхідно лише з безпечної відстані і для особистої безпеки не намагатися вирішити справу самостійно.

Раніше повідомлялося, як не стати жертвою передвиборчої шизи.Раніше повідомлялося, як не стати жервою передвиборчої шизи.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...