App Store Google Play

У селі Шестірня Широківського району ДніпроОДА будує амбулаторію європейського зразка

28.03.2019 13:40
У селі Шестірня Широківського району ДніпроОДА будує амбулаторію європейського зразка

Амбулаторію європейського зразка «з нуля» будують у Широківському районі. Вона обслуговуватиме 3 тис людей: мешканців  Шестірні та ще шести ближніх сіл. Про це сповістив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«На Дніпропетровщині навіть у найменших населених пунктах створюємо амбулаторії європейського зразка. Нині триває будівництво 18 таких медзакладів. Один із них – у селі Шестірня Широківського району», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Нову сучасну амбулаторію у Шестірні зводять на місці старої. Майже столітню будівлю, у якій раніше був медзаклад, повністю знесли.

 …на  місці старого медазкладу

«Нова амбулаторія – прямісінько в центрі села. Вона обслуговуватиме три тисячі людей. Це – мешканці Шестірні та ще шести ближніх сіл», – сказав голова Широківської селищної ради Олександр Кокул.

У медзакладі місця буде досхочу. В окремих кімнатах працюватимуть двоє сімейних лікарів. Їм допомагатимуть стільки ж медсестер.  

«Будуть окремі кабінети для щеплень та маніпуляцій, реєстратура. Ми зможемо консультуватися з лікарями всієї області онлайн – завдяки телемедицині. Думаю, що з появою сучасної амбулаторії виконуватимемо свою роботу ще краще», – пояснила медична сестра Марина Петренко.

 Їм допомагатимуть двоє медсестер

За добу медзаклад прийматиме 30 пацієнтів. На місці вони зможуть здати аналізи чи пройти обстеження.

«Зараз щоб здати аналізи, доводиться їхати у Широке. Маршрутка не ходить. Спочатку треба ловити попутки, а потім ще й чекати в черзі в лікарні. Хочеться, щоб усе було в нашому рідному селі», – поділилася мешканка Шестірні Тетяна Рубаник.

 Підрядники вже підготували фундамент майбутньої амбулаторії

Підрядники вже підготували фундамент майбутньої амбулаторії. Нині збирають металевий каркас будівлі.  Незабаром почнуть установлювати металопластикові вікна. У проекті – й озеленення території навколо медзакладу. Біля амбулаторії висадять дерева та кущі, поставлять кілька лав.

Загалом в Україні мають з’явитися 513 сучасних амбулаторій. Усі роботи – за рахунок субвенції із держбюджету на розвиток сільської медицини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...