App Store Google Play

Павлоградські просвітяни подали позов на вандалів, що нищать Мавринський майдан

28.03.2019 10:20
Павлоградські просвітяни подали позов на вандалів, що нищать Мавринський майдан

Павлоградське товариство «Просвіта» уже не вперше звертається із заявою до поліції із вимогою притягти до відповідальності зловмисників, що нищать історичну пам’ятку -  Мавринський майдан. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на TV.news.dp.

Зазначається, що гранітну стелу біля підніжжя майдану невідомі зловмисники постійно замальовували, псували різними непристойними написами. Члени товариства «Просвіта» та тодішній директор краєзнавчого музею с. Межиріч намагались постійно відновити пам’ятний знак, проте на ньому практично одразу з’являлись нові написи.  Наразі постраждав не лише пам’ятний знак, а й сам майдан. На ньому випалена трава, видно сліди від автівок, хтось намагався заїхати просто в центр пам'ятки, руйнуючи її структуру.

«Після випалювання сухої трави на майдані, там змінюється унікальна рослинність. А інколи майдани навіть самі себе захищають від втручання людини – вони заростають дуже щільними колючими  кущами, щоб людина не могла туди проникнути», – розповідає дослідник майданів  Роман Никифоров.

Відомо, що Павлоградське товариство «Просвіта» уже не вперше звертається із заявою до поліції із вимогою притягти до відповідальності зловмисників, що нищать майдан , а також «вжити заходи, передбачені законодавством України, щодо бездіяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування, в компетенцію яких входить забезпечення збереження історичної пам’ятки «Мавринський майдан».

«Ця пам’ятка – одна з небагатьох, що збереглася майже в первісному стані. Ми побачили випалену траву, як навколо майдану так і всередині його. Руйнується сама структура майдану від того, що на нього заїжджали кілька разів автомобілем «Жигулі» білого кольору, від чого на схилах майдану утворилися рівчаки. Гранітна стела перед майданом обмальована свастиками і образами на адресу Президента України. Сільська влада не забезпечує належний стан охорони і догляду за майданом. Після наших звернень там тільки розводять руками і нічого не роблять. Ми неодноразово зверталися в різні інстанції з вимогою захисту і належного догляду за Мавринським Майданом, але зрушень ми не бачимо.  Виходячи з викладеного вище вважаю, що мають місце злочинні дії передбачені статтею 245, статтею 298 і статтею 4361 Кримінального Кодексу України і у зв’язку з цим прошу відкрити кримінальне провадження», – йдеться у тексті заяви до правоохоронних органів.

Зазначимо, що Мавринський майда́н — археологічна пам'ятка місцевого значення, майдан 6348. У 1987 році майдан досліджувала археолог Чурилова Л.М. і датувала його II тисячоліттям до н.е. Рішенням Дніпропетровського облвиконкому №424 від 19.11.1990р. цю споруду занесено в каталог археологічних пам'яток місцевого значення за номером 6348 як майдан.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....