App Store Google Play

Нас чекає сюрприз. Про виборців Порошенка, Тимошенко та Зеленського

28.03.2019 14:00
Нас чекає сюрприз. Про виборців Порошенка, Тимошенко та Зеленського

Прийшли результати нового соцопитування КМІС. Судячи з усього, це останнє дослідження інституту перед виборами. Польовий етап тривав з 14 по 22 березня, опитано 2004 респонденти. Результат самого опитування наведу без коментарів. Це сухі цифри, що мало змінилися за останній місяць. Набагато цікавіший аналіз профілю виборців. Вперше за багато років нас можуть чекати великі сюрпризи, і реальні результати 31 березня можуть сильно відрізнятися від наведених нижче цифр.

Отже. Спершу самі результати. А потім – невеликий порівняльний аналіз найбільших груп у структурі виборців перших трьох кандидатів. Спочатку за віком. Потім за місцем проживання в регіональному розрізі.

Фото: КМІС

І ще один дуже цікавий факт. Подивіться, за кого збираються голосувати виборці першої трійки, якщо їхній кандидат не пройде до другого туру. Так от, якщо Юлія Тимошенко не виходить у другий тур, то 47% її виборців віддадуть свої голоси Володимиру Зеленському. Думаю, в штабі Петра Порошенка всі в легкому шоці від того, що виборець Юлії Володимирівни  наздоганятиме їхнього кандидата, навіть якщо самої пані Тимошенко в другому турі не буде. Якщо ж до другого туру не виходить Петро Порошенко або Володимир Зеленський, більше чверті їхніх голосів (майже 26%) відійдуть Юлії Тимошенко.

Фото: КМІС

Тепер давайте проаналізуємо і порівняємо структуру виборців усіх трьох кандидатів за віковими групами.

Володимир Зеленський

Приблизно 70% виборців Володимира Зеленського – це аудиторія віку 18-44 роки. Згідно з даними КМІС, приблизно 53% виборців 18-29 років і майже 38% виборців 30-44 років, на вибори, найімовірніше, не підуть.

Петро Порошенко

Приблизно 60% виборців чинного президента – люди у віці від 45 років і до 60+. Так от, згідно з опитуваннями, майже 48% виборців 45-59 років і близько 65% людей старше 60 років, найімовірніше, прийдуть на виборчі дільниці.

Юлія Тимошенко

Як і у Петра Порошенка, приблизно 65% виборців лідера Батьківщини складають ті, кому 45-59 і 60+. Але що важливо, людей старше 60 років в числі її аудиторії значно більше – вони складають приблизно 40% всіх її виборців.

Фото: КМІС

Той самий аналіз у регіональному розрізі виглядає трохи інакше. Центральна Україна представлена в структурі виборців усіх трьох кандидатів приблизно однаково. А ось далі цікавіше.

Володимир Зеленський виглядає найбільш збалансованим кандидатом з точки зору регіонального розподілу виборців. Але є нюанс – явка.

Приблизно 40% виборців Володимира Зеленського – це жителі південно-східної України. З них кожен п'ятий – житель Донеччини. І згідно з даними КМІС, приблизно від 37% до 40% жителів цих регіонів на вибори, найімовірніше, не підуть.

А ось у Петра Порошенка і Юлії Тимошенко ситуація полярно протилежна. Близько 45-46% виборців обох кандидатів живуть виключно в західному регіоні. І якщо вірити соціологам, приблизно 80% жителів цих регіонів збираються піти на вибори (що цікаво частка жителів Донбасу в структурі виборців Порошенка і Тимошенко коливається в рамках похибки).

По суті, Володимир Зеленський став єдиним кандидатом, який зумів звернути на себе увагу виборців регіонів, які раніше вважалися вотчиною Віктора Януковича. Різниця лише в тому, що за віком ці виборці в діаметрально протилежної групи. І якщо узагальнювати зовсім грубо, електоральне протистояння на цих виборах відбуватиметься між старшим поколінням західних регіонів і молоддю південного сходу і Донбасу.

По-людськи, молодий Зеленський, звичайно, приємніший і зрозуміліший за Віктора Януковича. Причому незалежно від того, якому з олігархів, що стоять за ними ви більше симпатизуєте – Ринату Ахметову чи Ігорю Коломойському. Але історичний досвід показує, що старше покоління західних регіонів ходило на вибори завжди, а от молодь, тим більше південно-східних регіонів мобілізувати вдавалося тільки в періоди криз – резолюцій і протестів.

Фото: КМІС

Facebook автора

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...