App Store Google Play

Битва за врожай: фахівці порадили, як протидіяти аграрному рейдерству

25.03.2019 15:40
Битва за врожай: фахівці порадили, як протидіяти аграрному рейдерству

На Січеславщині розпочався посівний сезон, а разом з ним - сезон неправомірних посягань на право оренди земельних ділянок. І хоча кількість повідомлень про аграрне рейдерство знизилась порівняно із минулим роком, у цьому році вже були зареєстровані випадки посягання на чуже право власності. Про це сьогодні, 25 березня, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков, передає Дніпроград.

За його словами, найслабкішим місцем фермера залишається договір оренди, який укладають у письмовій формі без нотаріального засвідчення. Саме воно є найдієвішим способом попередження неправомірного посягання на власну ділянку.

Також, аби запобігти інциденту, пов'язаному з аграрним рейдерством, слід зареєструвати відповідний письмовий договір у державному реєстрі речових справ.

Крім того, щоб захистити власне правове поле, можна скористатись електронним сервісом від Міністерства юстицій України, зокрема спеціальним SMS-маяком.

"Ця послуга дозволяє власнику або землекористувачу відстежувати стан земельної ділянки безпосередньо в електронному реєстрі, тобто що з нею відбувається. Це може бути корисним тоді, коли невідомі особи звертаються до того, щоб зареєструвати документи, які б підтверджували їх права на земельну ділянку, щоб потім з відповідними документами здійснювати противправе силове посягання на землю", - зазначив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков.

Якщо оминути аграрного рейдерства не вдалося, фахівець радить відкрити судове провадження стосовно заборони здійснення реєстраційних дій.

Якщо ж договір на земельну ділянку вже був зареєстрований у держреєстрі речових справ, необхідно звернутись до правоохоронців, які внесуть справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А після - також клопотати до слідчого судді про заборону здійснення реєстраційних дій.

Крім того, спеціаліст радить фермерам мати власний реєстр з переліком кадастрових номерів ділянок, які знаходяться в нього у користуванні.

Раніше повідомлялося, що Січеславщина - друга за рівнем рейдерства після столиці.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...