App Store Google Play

Битва за врожай: фахівці порадили, як протидіяти аграрному рейдерству

25 Березня 15:40
Битва за врожай: фахівці порадили, як протидіяти аграрному рейдерству

На Січеславщині розпочався посівний сезон, а разом з ним - сезон неправомірних посягань на право оренди земельних ділянок. І хоча кількість повідомлень про аграрне рейдерство знизилась порівняно із минулим роком, у цьому році вже були зареєстровані випадки посягання на чуже право власності. Про це сьогодні, 25 березня, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков, передає Дніпроград.

За його словами, найслабкішим місцем фермера залишається договір оренди, який укладають у письмовій формі без нотаріального засвідчення. Саме воно є найдієвішим способом попередження неправомірного посягання на власну ділянку.

Також, аби запобігти інциденту, пов'язаному з аграрним рейдерством, слід зареєструвати відповідний письмовий договір у державному реєстрі речових справ.

Крім того, щоб захистити власне правове поле, можна скористатись електронним сервісом від Міністерства юстицій України, зокрема спеціальним SMS-маяком.

"Ця послуга дозволяє власнику або землекористувачу відстежувати стан земельної ділянки безпосередньо в електронному реєстрі, тобто що з нею відбувається. Це може бути корисним тоді, коли невідомі особи звертаються до того, щоб зареєструвати документи, які б підтверджували їх права на земельну ділянку, щоб потім з відповідними документами здійснювати противправе силове посягання на землю", - зазначив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков.

Якщо оминути аграрного рейдерства не вдалося, фахівець радить відкрити судове провадження стосовно заборони здійснення реєстраційних дій.

Якщо ж договір на земельну ділянку вже був зареєстрований у держреєстрі речових справ, необхідно звернутись до правоохоронців, які внесуть справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А після - також клопотати до слідчого судді про заборону здійснення реєстраційних дій.

Крім того, спеціаліст радить фермерам мати власний реєстр з переліком кадастрових номерів ділянок, які знаходяться в нього у користуванні.

Раніше повідомлялося, що Січеславщина - друга за рівнем рейдерства після столиці.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...