На Січеславщині розпочався посівний сезон, а разом з ним - сезон неправомірних посягань на право оренди земельних ділянок. І хоча кількість повідомлень про аграрне рейдерство знизилась порівняно із минулим роком, у цьому році вже були зареєстровані випадки посягання на чуже право власності. Про це сьогодні, 25 березня, під час прес-конференції в ІА "Міст-Дніпро" повідомив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков, передає Дніпроград.
За його словами, найслабкішим місцем фермера залишається договір оренди, який укладають у письмовій формі без нотаріального засвідчення. Саме воно є найдієвішим способом попередження неправомірного посягання на власну ділянку.
Також, аби запобігти інциденту, пов'язаному з аграрним рейдерством, слід зареєструвати відповідний письмовий договір у державному реєстрі речових справ.
Крім того, щоб захистити власне правове поле, можна скористатись електронним сервісом від Міністерства юстицій України, зокрема спеціальним SMS-маяком.
"Ця послуга дозволяє власнику або землекористувачу відстежувати стан земельної ділянки безпосередньо в електронному реєстрі, тобто що з нею відбувається. Це може бути корисним тоді, коли невідомі особи звертаються до того, щоб зареєструвати документи, які б підтверджували їх права на земельну ділянку, щоб потім з відповідними документами здійснювати противправе силове посягання на землю", - зазначив представник Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Руслан Русаков.
Якщо оминути аграрного рейдерства не вдалося, фахівець радить відкрити судове провадження стосовно заборони здійснення реєстраційних дій.
Якщо ж договір на земельну ділянку вже був зареєстрований у держреєстрі речових справ, необхідно звернутись до правоохоронців, які внесуть справу до Єдиного реєстру досудових розслідувань. А після - також клопотати до слідчого судді про заборону здійснення реєстраційних дій.
Крім того, спеціаліст радить фермерам мати власний реєстр з переліком кадастрових номерів ділянок, які знаходяться в нього у користуванні.
Раніше повідомлялося, що Січеславщина - друга за рівнем рейдерства після столиці.
Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.
Автор: Домінік ФРАНКО