App Store Google Play

У Дніпрі в рамках зустрічі "ПТСР. Війна на трьох" розповіли про життя бійців у полоні

24 Березня 09:00
У Дніпрі в рамках зустрічі "ПТСР. Війна на трьох" розповіли про життя бійців у полоні

У суботу, 23 березня, у Дніпрі в духовно-культурному центрі "Українське подвір'я" відбулась друга зустріч учасників російсько-української війни в рамках проекту "ПТСР. Війна на трьох". Герої цього заходу - люди, які, так чи інакше, пов'язані з полоном, передає Дніпроград із місця події.

"Цивілізоване людство випрацьовує певні правила поводження з військовополоненими. Ми знаємо про прийняті державою декларації, але на скільки вони дієві - теж питання. Тому хотілося саме на це явище звернути увагу, підняти питання того, що люди пережили у полоні. Одна з найбільших бід цієї війни в тому, що людина втрачає людяність. І коли людина потрапляє в полон, для ворога вона перестає бути людиною, її життя знецінюється", - зазначив автор проекту Дмитро Поворотний.

Один зі спікерів зустрічі, який безпосередньо зіткнувся із таким явищем, як полон - доброволець, боєць батальйону "Донбас" Віталій Фоменко. У полон військовий потрапив при виході з Іловайська і пробув там 4 місяці.

"Півтора місяці у підвалі СБУ Донецька над нами знущалися, влаштовували допити, морили голодом. Згодом більшу частину перевезли в Іловайськ і крутили пропаганду для ЗМІ Росії, наче ми знищили це місто, а тепер відновлюємо. В душі у мене була тільки одна радість - що ми відновлюємо школи і садочки, можливо, діти ще продовжать там вчитися. Я навіть готував втечу на 4 людини. Але потім нас обміняли на російських полонених і відвезли до Києва", - розповів Віталій Фоменко.

Також на заході своєю історією ділилася Лідія Місюренко - мати полоненого волонтера Бориса Місюренка, який у червні 2014 року потрапив до рук банди отамана Козіцина під Ровеньками, Луганської області. Нині про її сина немає однозначної інформації, він вже мажйе 5 років вважається зниклим безвісти.

"Мета цих зустрічей - щоб ми врешті-решт самі себе послухали і щось сказали таке, що тримаємо в собі, але хотілося, щоби почув хтось інший. А також, можливо, почує хтось, для кого війни немає. Є і такі люди, на жаль, на 5 році війни", - додав організатор заходу Дмитро Поворотний.

Зазначимо, що цикл зустрічей планують робити щосуботи. Розповісти про себе запрошуватимуть ветеранів, волонтерів, членів їхніх сімей та громадських діячів.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відбулась перша зустріч учасників російсько-української війни "ПТСР. Війна на трьох".

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...