У суботу, 23 березня, у Дніпрі в духовно-культурному центрі "Українське подвір'я" відбулась друга зустріч учасників російсько-української війни в рамках проекту "ПТСР. Війна на трьох". Герої цього заходу - люди, які, так чи інакше, пов'язані з полоном, передає Дніпроград із місця події.
"Цивілізоване людство випрацьовує певні правила поводження з військовополоненими. Ми знаємо про прийняті державою декларації, але на скільки вони дієві - теж питання. Тому хотілося саме на це явище звернути увагу, підняти питання того, що люди пережили у полоні. Одна з найбільших бід цієї війни в тому, що людина втрачає людяність. І коли людина потрапляє в полон, для ворога вона перестає бути людиною, її життя знецінюється", - зазначив автор проекту Дмитро Поворотний.
Один зі спікерів зустрічі, який безпосередньо зіткнувся із таким явищем, як полон - доброволець, боєць батальйону "Донбас" Віталій Фоменко. У полон військовий потрапив при виході з Іловайська і пробув там 4 місяці.
"Півтора місяці у підвалі СБУ Донецька над нами знущалися, влаштовували допити, морили голодом. Згодом більшу частину перевезли в Іловайськ і крутили пропаганду для ЗМІ Росії, наче ми знищили це місто, а тепер відновлюємо. В душі у мене була тільки одна радість - що ми відновлюємо школи і садочки, можливо, діти ще продовжать там вчитися. Я навіть готував втечу на 4 людини. Але потім нас обміняли на російських полонених і відвезли до Києва", - розповів Віталій Фоменко.
Також на заході своєю історією ділилася Лідія Місюренко - мати полоненого волонтера Бориса Місюренка, який у червні 2014 року потрапив до рук банди отамана Козіцина під Ровеньками, Луганської області. Нині про її сина немає однозначної інформації, він вже мажйе 5 років вважається зниклим безвісти.
"Мета цих зустрічей - щоб ми врешті-решт самі себе послухали і щось сказали таке, що тримаємо в собі, але хотілося, щоби почув хтось інший. А також, можливо, почує хтось, для кого війни немає. Є і такі люди, на жаль, на 5 році війни", - додав організатор заходу Дмитро Поворотний.
Зазначимо, що цикл зустрічей планують робити щосуботи. Розповісти про себе запрошуватимуть ветеранів, волонтерів, членів їхніх сімей та громадських діячів.
Раніше повідомлялося, що у Дніпрі відбулась перша зустріч учасників російсько-української війни "ПТСР. Війна на трьох".
Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.
Автор: Домінік ФРАНКО