App Store Google Play

Вибори, війна та мова: до Дніпра завітав відомий журналіст Андрій Цаплієнко

23.03.2019 12:00
Вибори, війна та мова: до Дніпра завітав відомий журналіст Андрій Цаплієнко

Вчора, 22 березня, до Центральної міської бібліотеки Дніпра завітав відомий журналіст, військовий репортер, ведучий телеканалів "Інтер" і "1+1", сценарист і письменник Андрій Цаплієнко. Під час зустрічі він поспілкувався з дніпрянами про війну, мову та вибори. Окрім цього, презентував свій фантастичний роман «Стіна». Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Так, 2018 року у видавництві "Брайт букс" та "Видавництві Старого Лева" вийшла п'ята книжка Андрія Цаплієнка, його дебют в жанрі антиутопії. У фантастичному романі «Стіна» перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких йде прогресивним шляхом, інше — деградує. Герої роману — українці та росіяни, що є носіями яскравих національних рис, перебувають у постійному напруженому антагонізмі. Книжка була написана російською мовою і одразу ж перекладена українською. Сам же автор від самого початку війни, з 2014 року, намагається розмовляти українською.

«Народився я в російськомовному середовищі, всі родичі лише російською розмовляли. І до 2014 року ніколи не міг подумати, що з нами таке може статися. І найстрашніше є те, що війна розпочалася з тим, від кого не очікуєш удару в спину. Тому я свідомо почав переходити на українську мову. Бо російська мова - це потужний вплив зі сторони агресора, це – його зброя», - зазначив Цаплієнко.

За його словами, російська мова приваблює лише тим, що вона більш поширена та охоплює більший загал. Однак водночас російська мова – новинна. Тобто написані російською мовою новини краще сприймаються людьми. Тому як журналіст він її поки що використовує.

«Чи можу я повністю відмовитися від російської? Ні. Бо в мене є родина, яка розмовляє російською. Я люблю російську літературу. Однак водночас я розумію, що настав час вирішення внутрішнього конфлікту між тим, що потрібно і тим, що хочеться. І я розумію, що російська мова – це зброя, яка використовується проти нас», - додав Андрій Цаплієнко.

З 2001 року Андрій Цаплієнко працював воєнним кореспондентом телеканалу «Інтер», робив репортажі під час конфліктів у Афганістані, Македонії, Іраку тощо. Російсько-українська війна – не виняток. Журналіст регулярно відвідує зону ООС, займається волонтерством та має безліч друзів-бійців.

«На фронті я намагаюся більше знімати людей, аби вони назавжди лишилися в нашій памяті. І не лише після смерті, а й під час життя. Вони – герої, яких має знати вся Україна», - сказав він і додав, що днями одного його з його знайомих, бійця 93 ОМБр Холодний Яр, Сергія Валаха, було вбито.

За словами Цаплієнка, війна триватиме не менше десяти років. Тому що війна -  це штучна проблема, навязана нам зовні режимом Путіна. І у лише Путін може її зупинити. Але ми бачимо, що він цього не хоче. Тож ми мусимо просто захищатись. 

«Раджу вам, коли підете голосувати, спиратися не на емоції чи логіку, бо вони мають властивість включатися і виключатися. Проголосуйте інстинктом самозбереження, бо наразі у нас іде війна. І головна мета – вижити», - зазначив журналіст.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...