App Store Google Play

Кожна казка має натяк: у Січеславській Просвіті відбулася зустріч з відомим казкарем Сашком Лірником

23 Березня 15:00
Кожна казка має натяк: у Січеславській Просвіті відбулася зустріч з відомим казкарем Сашком Лірником

Вчора до Дніпра завітав відомий казкар Сашко Лірник. Під час творчої зустрічі він розповідав свої казки про тварин для найменших і прифронтові замальовки для дорослих, ділився історіями зі свого життя та вів діалог зі своїми слухачами. З казкарем можна було поспілкуватися у Січеславській Просвіті, передає Дніпроград з місця подій.

Олександр Власюк, відомий під ім’ям Сашко Лірник – казкар, сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм. Йому вдалося зробити неймовірне – відродити в Україні зниклий уже жанр розмовної оповіді. Сам він називає його “українська химерна казка”. Казки в його виконанні – це завжди імпровізація й неочікуваний поворот сюжету. Виявилося, що на всьому світі сюжетів казок є небагато – всього десь 130, але кожен народ їх по-своєму розказує. Всього у здобутку казкаря більше десяти тисяч казок.

На зустрічі кожен із присутніх відчув себе трохи у казці. Сашко Лірник розповідав оповідки і залучав слухачів бути їх героями. Його казка – це як притча, в кінці якої, окрім “бубликів в’язочки”, завжди є мораль.

Репертуар Сашка Лірника - найрізноманітніший. Так, своєю казочкою він може і розвеселити, і до сліз довести. Прикладом останньої є його автобіографічні прифронтові замальовки. Через те, що казкар регулярно навідується до зони ООС, в його доробку з'являються твори про війну, Майдан та, як не дивно, смерть.

«Українськими землями постійно прокочувалися війни. Однак український народ вистояв і вижив не тому, що ховався за угодами, договорами, меморандумами чи чужою спиною. А тому що піднімався на оборону зі зброєю в руках. Українці вціліли тому, що ми нація воїнів - хоробрих та безстрашних лицарів. Бо настав для ворога кінець світу. І несуть його справжні вершники апокаліпсису, спеціально створені грізним і веселим українським богом для знищення московської орди», - йдеться в одній з таких казок, яку важко не сплутати з реальністю. 

На зустріч із казкарем зібралося понад 70 людей, котрі радо вітали Лірника, щиро сміялися з його небилиць та не хотіли відпускати артиста додому.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...