App Store Google Play

Кожна казка має натяк: у Січеславській Просвіті відбулася зустріч з відомим казкарем Сашком Лірником

23 Березня 15:00
Кожна казка має натяк: у Січеславській Просвіті відбулася зустріч з відомим казкарем Сашком Лірником

Вчора до Дніпра завітав відомий казкар Сашко Лірник. Під час творчої зустрічі він розповідав свої казки про тварин для найменших і прифронтові замальовки для дорослих, ділився історіями зі свого життя та вів діалог зі своїми слухачами. З казкарем можна було поспілкуватися у Січеславській Просвіті, передає Дніпроград з місця подій.

Олександр Власюк, відомий під ім’ям Сашко Лірник – казкар, сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм. Йому вдалося зробити неймовірне – відродити в Україні зниклий уже жанр розмовної оповіді. Сам він називає його “українська химерна казка”. Казки в його виконанні – це завжди імпровізація й неочікуваний поворот сюжету. Виявилося, що на всьому світі сюжетів казок є небагато – всього десь 130, але кожен народ їх по-своєму розказує. Всього у здобутку казкаря більше десяти тисяч казок.

На зустрічі кожен із присутніх відчув себе трохи у казці. Сашко Лірник розповідав оповідки і залучав слухачів бути їх героями. Його казка – це як притча, в кінці якої, окрім “бубликів в’язочки”, завжди є мораль.

Репертуар Сашка Лірника - найрізноманітніший. Так, своєю казочкою він може і розвеселити, і до сліз довести. Прикладом останньої є його автобіографічні прифронтові замальовки. Через те, що казкар регулярно навідується до зони ООС, в його доробку з'являються твори про війну, Майдан та, як не дивно, смерть.

«Українськими землями постійно прокочувалися війни. Однак український народ вистояв і вижив не тому, що ховався за угодами, договорами, меморандумами чи чужою спиною. А тому що піднімався на оборону зі зброєю в руках. Українці вціліли тому, що ми нація воїнів - хоробрих та безстрашних лицарів. Бо настав для ворога кінець світу. І несуть його справжні вершники апокаліпсису, спеціально створені грізним і веселим українським богом для знищення московської орди», - йдеться в одній з таких казок, яку важко не сплутати з реальністю. 

На зустріч із казкарем зібралося понад 70 людей, котрі радо вітали Лірника, щиро сміялися з його небилиць та не хотіли відпускати артиста додому.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...