App Store Google Play

У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

22.03.2019 12:20
У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

Вчора, 21 березня, в Агентстві розвитку Дніпра відбулася презентація науково-популярного нарису Ірини Завалової «Історія Дніпра. Початок». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Презентований нарис було надруковано у вигляді невеличкої книги. Такий вигляд обрали не дарма, адже в першу чергу видання спрямоване на те, щоб мешканці та гості міста мали зручний міні-довідник з базовими відомостями про історію Дніпра.

Робота Ірини Завалової перемогла у місцевому конкурсі «Історія Дніпра. Як все починалося», який організовував Ярослав Федишин. Загалом у конкурсі взяли участь 80 робіт від місцевих авторів.

«Сьогодні «важких» наукових книг про історію нашого міста доволі багато, але їх читають лише спеціалісти. Тому ця робота подана для читача «легкою» мовою, яка швидко сприймається. Не зважаючи на це, інформація взята з наукових джерел», - розповів Ярослав Федишин.

Наразі тираж книги складає тисячу одиниць. Втім, у планах авторів проекту збільшити наклад до 100 тисяч аби масово розповсюдити роботу серед мешканців Дніпра.

У самій книзі розповідається про період від давніх часів, коли на місці обласного центру знаходився океан. Найголовніше, що можна виділити з роботи Ірини Завалової, це те, що історія міста почалася задовго до так званого «заснування» Катериною ІІ. На місці сучасного Дніпра протягом століть існували слов’янські та козацькі поселення, які мали свою історію і залишили відбиток на мапі міста. Зокрема, у книзі можна дізнатися про такі поселення як Пересічень, Стара Самар, Половиця тощо.

«Насправді, дуже складно взяти і просто написати книжку про історію міста. Це потребує великих зусиль і чимало часу. Втім, я взялася за написання саме науково-популярної роботи, головна мета якої зацікавити людей і ознайомити їх з історією міста, яка почалася задовго до прийнятої дати заснування», - розповіла Ірина Завалова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...