App Store Google Play

У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

22 Березня 12:20
У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

Вчора, 21 березня, в Агентстві розвитку Дніпра відбулася презентація науково-популярного нарису Ірини Завалової «Історія Дніпра. Початок». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Презентований нарис було надруковано у вигляді невеличкої книги. Такий вигляд обрали не дарма, адже в першу чергу видання спрямоване на те, щоб мешканці та гості міста мали зручний міні-довідник з базовими відомостями про історію Дніпра.

Робота Ірини Завалової перемогла у місцевому конкурсі «Історія Дніпра. Як все починалося», який організовував Ярослав Федишин. Загалом у конкурсі взяли участь 80 робіт від місцевих авторів.

«Сьогодні «важких» наукових книг про історію нашого міста доволі багато, але їх читають лише спеціалісти. Тому ця робота подана для читача «легкою» мовою, яка швидко сприймається. Не зважаючи на це, інформація взята з наукових джерел», - розповів Ярослав Федишин.

Наразі тираж книги складає тисячу одиниць. Втім, у планах авторів проекту збільшити наклад до 100 тисяч аби масово розповсюдити роботу серед мешканців Дніпра.

У самій книзі розповідається про період від давніх часів, коли на місці обласного центру знаходився океан. Найголовніше, що можна виділити з роботи Ірини Завалової, це те, що історія міста почалася задовго до так званого «заснування» Катериною ІІ. На місці сучасного Дніпра протягом століть існували слов’янські та козацькі поселення, які мали свою історію і залишили відбиток на мапі міста. Зокрема, у книзі можна дізнатися про такі поселення як Пересічень, Стара Самар, Половиця тощо.

«Насправді, дуже складно взяти і просто написати книжку про історію міста. Це потребує великих зусиль і чимало часу. Втім, я взялася за написання саме науково-популярної роботи, головна мета якої зацікавити людей і ознайомити їх з історією міста, яка почалася задовго до прийнятої дати заснування», - розповіла Ірина Завалова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...