App Store Google Play

У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

22.03.2019 12:20
У Дніпрі презентували нарис «Історія Дніпра. Початок»

Вчора, 21 березня, в Агентстві розвитку Дніпра відбулася презентація науково-популярного нарису Ірини Завалової «Історія Дніпра. Початок». Про це з місця події повідомляє кореспондент Дніпрограда.

Презентований нарис було надруковано у вигляді невеличкої книги. Такий вигляд обрали не дарма, адже в першу чергу видання спрямоване на те, щоб мешканці та гості міста мали зручний міні-довідник з базовими відомостями про історію Дніпра.

Робота Ірини Завалової перемогла у місцевому конкурсі «Історія Дніпра. Як все починалося», який організовував Ярослав Федишин. Загалом у конкурсі взяли участь 80 робіт від місцевих авторів.

«Сьогодні «важких» наукових книг про історію нашого міста доволі багато, але їх читають лише спеціалісти. Тому ця робота подана для читача «легкою» мовою, яка швидко сприймається. Не зважаючи на це, інформація взята з наукових джерел», - розповів Ярослав Федишин.

Наразі тираж книги складає тисячу одиниць. Втім, у планах авторів проекту збільшити наклад до 100 тисяч аби масово розповсюдити роботу серед мешканців Дніпра.

У самій книзі розповідається про період від давніх часів, коли на місці обласного центру знаходився океан. Найголовніше, що можна виділити з роботи Ірини Завалової, це те, що історія міста почалася задовго до так званого «заснування» Катериною ІІ. На місці сучасного Дніпра протягом століть існували слов’янські та козацькі поселення, які мали свою історію і залишили відбиток на мапі міста. Зокрема, у книзі можна дізнатися про такі поселення як Пересічень, Стара Самар, Половиця тощо.

«Насправді, дуже складно взяти і просто написати книжку про історію міста. Це потребує великих зусиль і чимало часу. Втім, я взялася за написання саме науково-популярної роботи, головна мета якої зацікавити людей і ознайомити їх з історією міста, яка почалася задовго до прийнятої дати заснування», - розповіла Ірина Завалова.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Український літак був збитий іранською зенітною ракетою російського виробництва - ця інформація спецслужб та військових США ставить Зевладу перед простою дилемою.Або вимагати законного розслідування і...
В той час коли світові держави виходять з різних угод по скороченню озброєння та нарощують свою військову міць, готуючись відстоювати свої національни інтереси в будь якій частині світу, Україна навпа...
Максим Мірошниченко

У чомусь ми - вже Європа

Україна - це маленька країна. Маленька країна, яка знаходиться на території другої за площею держави Європи. З 2014-го року приблизно 10% території України знаходиться під управлінням Росії. А з ураху...
Коли запитуєш у різних куточках України - кого Ви знаєте з відомих людей пов'язаних з нашим містом Дніпро? Відповіді різні - Брєжнєв, Кучма, Бловатська, Катерина Друга, Петровський,.... ( дуже рідко з...