У Києві відбувся форум «Школа сімейного лікаря», на якому йшла мова про актуальні аспекти реформи охорони здоров'я та розвиток сільської медицини. Під час форуму Січеславщина презентувала Президентові свої досягення. Вона – у числі першопрохідців із запровадження телемедичних технологій. Їх матимуть 18 амбулаторій, які зводять в регіоні. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу ДніпроОДА.
Так, амбулаторії планують звести у Верхньодніпровському, Криничанському, Межівському, Нікопольському, Петропавлівському, Петриківському, Софіївському, Томаківському, Царичанському, Широківському та Юр’ївському районах.
«Нову амбулаторію, яку будують в нашій громаді, вже незабаром відкриють. Вона обслуговуватиме 11 сіл – це 7 тисяч мешканців. Реальний крок вперед – телемедицина . Це можливість для сільських мешканців отримати допомогу від вузькопрофільних лікарів. Людям не потрібно буде їхати в область за консультацією – допомогу можна буде отримати на місці в режимі онлайн», – зазначила головний лікар амбулаторії Миколаївської ОТГ Петропавлівського району Вікторія Мартиненко.
Зазначається, що на спорудження та оснащення амбулаторій в регіоні з Держбюджету виділили 202 млн грн. Ключова ознака закладів – нова якість первинної меддопомоги на селі.
Так, у сільській місцевості Січеславщини працюють більш ніж 400 сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, які надають первинну меддопомогу.
Форум «Школа сімейного лікаря» об’єднав більше півтисячі українських медиків «первинки». Вони працювали в тематичних секціях, де можна було дізнатися про підприємництво у медичній сфері, міжнародний досвід приватної практики, особливості фінансування закладів сільської місцевості. Експертами та спікерами виступили провідні українські й міжнародні фахівці. Одна з родзинок форуму – інтерактивний майданчик з телемедичним комплексом.
Раніше повідомлялося, що дніпровські медики самотужки розробили та запустили систему штучного інтелекту.
Автор: Софія ЄРЬОМІНА