App Store Google Play

Спікери першої у Дніпрі Антикорупційної школи розповіли студентам навіщо робити розслідування

21 Березня 09:40
Спікери першої у Дніпрі Антикорупційної школи розповіли студентам навіщо робити розслідування

У середу, 20 березня, організатори й спікери першої у Дніпрі Антикорупційної школи зустрілися зі студентами в рамках презентації нового проекту для молоді. Зустрічі відбулись у двох місцевих вишах - Придніпровській академії будівництва та архітектури, а також в НТУ "Дніпровська політехніка". Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Презентували програму школи безпосередньо її спікери. Серед них - засновник проекту Clarity Project Ярослав Гарагуц, програма якого дає можливість ефективно моніторити та аналізувати інформацію з ProZorro під різними вимірами. Під час Антикорупційної школи він розповідатиме її учасникам, як за допомогою свого творіння знаходити "зраду" у держзакупівлях.

"Використовуючи Clarity Project, ми можемо знайти тендер, у якому нібито "змагаються" між собою фізична особа та ТОВ. При цьому, жоден з них не знижує ставку, а фізична особа підприємець взагалі є єдиним засновником цього ж ТОВ. Разом у такий спосіб вони "змагалися" один з одним 12 разів і заробили "на двох" 2,4 мільйони гривень. Насправді, це не такі вже й великі цифри, як би дивно це не звучало, адже грошові потоки йдуть набагато більші. Це один з найпростіших прикладів, які можна знайти буквально за 10 хвилин", - зазначив Ярослав Гарагуц.

Презентували проект також співробітники Національного антикорупційного бюро України. На зустрічі вони розповідали студентам Дніпра, як, використовуючи такі побутові речі, як телефони та соціальні мережі, детективи НАБУ розкривають корупційні злочини, а також яким чином може відбуватися передача неправомірної вигоди.

"Передача того самого хабара не відбувається так, як це було раніше. Ніхто не передає один одному гроші в пакетах, все може відбуватися через офшорні рахунки без кінцевих бенефіціарів. Ці кошти переходять через різні фірми, кожен день вони десь осідають, але врешті доходять до конкретних людей", - повідомила представниця Харківського теруправління НАБУ Майя Каштан.

Крім того, учасники зустрічі дізналися від голови правління Громадського контролю Артема Романюкова, де учасники школи зможуть реалізувати набуті знання.

Нагадаємо, навчання у першій в місті Антикорупційній школі розпочнуться 12 квітня. Про відкриті дані, електронні декларації, державні закупівлі та доступ до публічної інформації розповідатимуть досвідчені фахівці - експерти з ГО "Громадський контроль", Prozorro, НАБУ, Clarity Project, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Transparency International та Центру протидії корупції.

Раніше повідомлялося, що у вишах Дніпра стартували презентації першої Антикорупційної школи.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...