App Store Google Play

Колишня полонянка бореться у суді за отримання обіцяних виплат

21.03.2019 16:00
Колишня полонянка бореться у суді за отримання обіцяних виплат

52-річна Валентина Бучок провела у полоні 11 місяців. Її схопили просто на вулиці, а маріонетковий Суд приговорив до 17 років позбавлення волі «за шпигунство». Після майже року у полоні бойовиків у вільній Україні жінка не отримала ані обіцяних виплат від держави, ані своєї зарплатні. Тепер право на компенсацію вона доводить у суді. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на ГО "Правозахисна група "СІЧ" у Facebook.

Валентина працювала електромонтеркою у ДТЕК «Донецькобленерго» і за іронією долі у день арешту відправилася за відповідями на свої чисельні запити до керівництва про те, що працювати у Донецьку стало небезпечно. Зокрема, жінка не приховувала свою проукраїнську позицію і скаржилась, що їй погрожували бойовики. Вона хотіла дізнатись, хто ж відповідає за безпеку працівників в окупованому Донецьку і просила перевести її на безпечну територію. Але до «Донецькобленерго» жінка так і не дійшла.

Сьогодні у Краматорському міському суді Валентина Бучок доводить, що потрапила у полон не з власної волі, а через халатність керівництва у питаннях безпеки. Також вона намагається повернути зарплатню за час полону. У цьому жінка посилається на ст. 119 Кодексу законів про працю, яка гарантує виплату зарплатні для військовослужбовців, які потрапили у полон. Однак для цивільних - таких гарантій у законодавстві не передбачено.

«Звісно, працедавець усіма силами заперечує свою вину у суді та заявляє, що Валентина за власною ініціативою була в Донецьку 03 лютого 2017 року і професійних обов’язків не виконувала. Ми доводимо, що документи, які підтверджують факт отримання завдання Бучок були втрачені через недбалість працівників ДТЕК, а саме підприємство нічого не зробило, щоб захистити свою працівницю», - коментує юрист Громадської приймальні Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ у Дніпрі Володимир Плетенко. 

Останнє засідання відбулося 5 березня. Тепер підприємство має надати докази, що належним чином дало можливість працівникам виїхати та працювати на підконтрольній території.

Дата наступного засідання – 2 квітня о 14:00. 

Нагадаємо, що лише за офіційним даними в Україні понад 1500 цивільних полонених. На сьогодні вони не мають жодного захисту з боку держави і змушені у судах відновлювати документи, виплати та боротися за свої права.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...