App Store Google Play

До Дня водних ресурсів у Дніпрі обговорили стратегію розвитку водозабезпечення

21 Березня 18:30
До Дня водних ресурсів у Дніпрі обговорили стратегію розвитку водозабезпечення

Сьогодні, 21 брезеня, до Всесвітнього Дня водних ресурсів у Дніпрі пройшов круглий стіл, на якому присутні підняли тему стратегії розвитку галузі водозабезпечення та водовідведення в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій - з інформаційно-виставкового центру Mediaprostir.

Участь у заході взяли представники водоканалів Січеславщини, провідні екологи та науковці, громадські активісти та представники влади регіону. Заступник голови Дніпропетровської обласної ради Валерій Безус у вступному слові зазначив, що на сьогодні в області постійно створюються експертні кола задля розширення контексту проблематики водних ресурсів. Відтак, на Січеславщині вже більше року діє Асоціація питної води "Борисфен". 

"Ми маємо чітке розуміння того, що необхідно розглядати питання забезпечення водними ресурсами комплексно, адже ми залежні від цілої екосистеми, яка пов'язана із водою. З одного боку ми маємо щастя мати в країні такий ресурс як річка Дніпро, і пов'язану з нею систему водних об'єктів. З іншого боку, на жаль, наявність такого фонду, привела до того, що нація, грубо кажучи, зневажає ці ресурси. Вважає чимось вічним, надлишковим, тим, що буде завжди. Але вже сьогодні не тільки в Україні, а й у всьому світі, наявна проблема зменшення кількості води", - зазначив Валерій Безус.

Науковець, директор Інституту проблем природокористування та екології НАН України Аркадій Шапар вважає, що наразі Україна стоїть за крок від ризику невідворотнього процесу втрати водних ресурсів. Він пояснює, що здорова ріка - це жива екосистема, яка має здатність до самоочищення, тобто вона здатна у природний спосіб позбавлятися надлишків забруднень. Але вже сьогодні річка Дніпро втратила здатність до самоочищення.

"Стічні води, агропромислова діяльність, недбале поводження із відходами, теплове та біологічне забруднення - це далеко не повний перелік аспектів, які знищують річки. Тільки через будівництво шести водосховищ ми втратили 700 тисяч гектарів плодючих земель, отримали підйом рівня ґрунтових вод, порушення підземного стоку, гідрологічного балансу та підтоплення територій, вимерло багато екосистем. Сьогодні Дніпро скидає у Чорне море на 25 кубокілометрів менше води, ніж сто років тому. Не треба бути великим фахівцем, аби зрозуміти, як функціонує річка", - пояснив Шапар.

На заході представники водоканалів та міських рад виступили із пропозиціями поліпшення стану водних ресурсів області. Вони наголошували, що необхідно відновлювати загальноміські очисні споруди, використовувати енергозберігаючі сучасні технології, впроваджувати альтернативні методи знезараження, підвищувати ефективність роботи спеціалістів, залучати інвестиції та ставити в пріоритет стале використання природних ресурсів. 

Фахівці також зауважили, що в плані водозабезпечення наша Держава досі не має загальнонаціональної стратегії використання води в Україні, яка б враховувала  екологічні, житлово-комунальні та промислові елементи. Тому присутні вирішили звернутися до голови обласної ради з ініціативою створення робочої групи задля розробки стратегії на регіональному рівні. 

"Ми не можемо на рівні області зрозуміти контекст національного масштабу. Проте можливо наша ініціатива дасть певний поштовх вищій владі до розвитку національної стратегії. Також важливо створити стратегію у водоканальній галузі, яка б включала розвиток водних ресурсів та житлово-комунального господарства. Звичайно, можна говорити, що це лише паперова робота, але ми повинні мати змістовну основу для якісної реалізації наших планів", - зазначив заступни голови обласної ради Валерій Безус.

Нагадаємо, найближчим часом чотири водоканали Січеславщини отримають інвестиції від державного банку Німеччини.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...