App Store Google Play

Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

19 Березня 15:40
Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

До виборів президента України залишилося менше двох тижнів. Аби отримати більшу прихильність громадян, кандидати часто звертаються до технології маніпуляцій. Сьогодні, 19 березня, експерти розповіли, як не піддатися на обман та маніпуляції, передає Дніпроград. 

В першу чергу, соціолог Анна Колохина запевнила, що не слід довіряти усім соціальним дослідженням. Особливо тим, які виникли напередодні передвиборної кампанії.

"Часто рейтинги стають прийомом маніпуляції. Соціологія є технологією для отримання перемоги чи певних дивідендів політика. Люди, дивлячись на показники ймовірних переможців, схильні орієнтуватись на лідируючого в цьому списку. В такий момент в них з’являється бажання приєднатися до сильного", - пояснила експерт.

Вона також порадила, перед тим як голосувати за того чи іншого кандидата, перечитати їх передвиборні програми. Адже в більшості програм низка обіцянок, які не може виконати президент.

"Наша країна є парламентсько-президентською республікою. Тому до повноважень президента входять питання міжнародних відносин та безпеки країни. Тобто треба розуміти про що говорить кандидат саме у сфері своєї діяльності: який зовнішньо-політичний курс країни, як вирішуватимуться конфлікт із РФ, кого ми бачимо своїми партнерами у майбутньому. Наразі ж у багатьох претендентів наявні обіцянки, на кшталт знизити тарифи, які є ніщо іншим як маніпуляцією. Адже президент не має жодного стосунку до тарифів, це в компетенції Кабміну, на який президент не впливає", - пояснила Анна Колохина.

Керівник ГО «Форпост» Олена Подолян пояснює, що маніпуляція свідомістю під час виборчих кампаній це - це ціла система засобів ідеологічного і духовно-психологічного впливу на свідомість виборців, за умов приховування справжніх цілей і думок, з метою отримання підтримки певної політичної сили, що не лише спонукає особу віддати свій голос за потрібного кандидата чи партію, а й примушує її хотіти це зробити.

"В першу чергу, раджу перевіряти будь-яку інформацію та новини. Намагатися розрізнити де факт, а де чиясь суб`єктивна думка. Завжди потрібно прагнути розуміти який і чий мотив міститься в повідомленні, який намагаються вам нав'язати. Це складно, через перевантаженість інформації. Також є хороше правило не вірити обіцянкам, а спостерігати за попередніми вчинками, і робити висновки. Дуже важливий пункт - відмовити собі в задоволенні множити плітки. Адже тоді ви самі стаєте засобом маніпуляції", - зазначила Олена Подолян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...