App Store Google Play

Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

19.03.2019 15:40
Вибори на носі: дніпрянам розповіли як протистояти маніпуляціям

До виборів президента України залишилося менше двох тижнів. Аби отримати більшу прихильність громадян, кандидати часто звертаються до технології маніпуляцій. Сьогодні, 19 березня, експерти розповіли, як не піддатися на обман та маніпуляції, передає Дніпроград. 

В першу чергу, соціолог Анна Колохина запевнила, що не слід довіряти усім соціальним дослідженням. Особливо тим, які виникли напередодні передвиборної кампанії.

"Часто рейтинги стають прийомом маніпуляції. Соціологія є технологією для отримання перемоги чи певних дивідендів політика. Люди, дивлячись на показники ймовірних переможців, схильні орієнтуватись на лідируючого в цьому списку. В такий момент в них з’являється бажання приєднатися до сильного", - пояснила експерт.

Вона також порадила, перед тим як голосувати за того чи іншого кандидата, перечитати їх передвиборні програми. Адже в більшості програм низка обіцянок, які не може виконати президент.

"Наша країна є парламентсько-президентською республікою. Тому до повноважень президента входять питання міжнародних відносин та безпеки країни. Тобто треба розуміти про що говорить кандидат саме у сфері своєї діяльності: який зовнішньо-політичний курс країни, як вирішуватимуться конфлікт із РФ, кого ми бачимо своїми партнерами у майбутньому. Наразі ж у багатьох претендентів наявні обіцянки, на кшталт знизити тарифи, які є ніщо іншим як маніпуляцією. Адже президент не має жодного стосунку до тарифів, це в компетенції Кабміну, на який президент не впливає", - пояснила Анна Колохина.

Керівник ГО «Форпост» Олена Подолян пояснює, що маніпуляція свідомістю під час виборчих кампаній це - це ціла система засобів ідеологічного і духовно-психологічного впливу на свідомість виборців, за умов приховування справжніх цілей і думок, з метою отримання підтримки певної політичної сили, що не лише спонукає особу віддати свій голос за потрібного кандидата чи партію, а й примушує її хотіти це зробити.

"В першу чергу, раджу перевіряти будь-яку інформацію та новини. Намагатися розрізнити де факт, а де чиясь суб`єктивна думка. Завжди потрібно прагнути розуміти який і чий мотив міститься в повідомленні, який намагаються вам нав'язати. Це складно, через перевантаженість інформації. Також є хороше правило не вірити обіцянкам, а спостерігати за попередніми вчинками, і робити висновки. Дуже важливий пункт - відмовити собі в задоволенні множити плітки. Адже тоді ви самі стаєте засобом маніпуляції", - зазначила Олена Подолян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...