App Store Google Play

Терапія роботою: як волонтери Січеславщини допомагають жертвам домашнього насилля

19 Березня 13:20
Терапія роботою: як волонтери Січеславщини допомагають жертвам домашнього насилля

Волонтери з "Мартін Клубу" заходилися навчати жінок нової професії, щоб ті змогли знайти постійне помешкання та утримувати дітей. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 5 канал.

Жертви домашнього насилля – матері з дітьми – часто не мають ані грошей, ані роботи, яка дала б можливість самостійно заробляти на життя. Тож на Дніпропетровщині волонтери з "Мартін Клубу" заходилися навчати жінок нової професії, щоб ті змогли знайти постійне помешкання та утримувати своїх дітей.

40-річна Наталія Павлова до Дніпра переїхала із Маріуполя. Вихователька дитячого садка з сином та дочкою рятувалася від чоловіка-тирана. Оселилася у соціальному будинку "Рукавичка". Нині жінка опановує нову для себе професію – кондитера.

Запевняє: "Мені дівчата дали дах над головою. Я готова їм допомагати завжди. Я роботи не боюся, будь-якої роботи. Я закінчила училище педагогічне і починала двірником у дитячому саду. Роботи не боюсь".

У соціальному будинку живуть троє мам із шістьома дітьми. Інші жінки, як і Наталія, також охоче навчаються пекарській справі.

"Так, руками це робити довго і повільно. Але через кілька тижнів... Ось Наташа почала тільки вчора робити. За вчора вона зробила тільки два листочка, це повільно і довго. Але через 2 тижні вона буде робити 10-15 листочків за зміну. І тоді на цьому вже можна заробляти", – розповідає технолог Ольга Давиденко.

Зорганізували професійне навчання для жінок в соціальному будинку волонтери з громадської організації "Мартін Клуб".

"У жінки з'являється робота, вона починає заробляти сама, вона починає сплачувати податки, вона відчуває себе громадянкою. Вона вміє щось робити. То вже просто. Далі нічого робити не потрібно", – пояснює керівниця ГО Вікторія Федотова.

Зараз це вже команда, це взаємовиручка, взаємодопомога, плюс до всього, жінка має невелику зарплату від своєї випічки. Це теж дає впевненість в тому, що "я можу налагоджувати своє життя", "я можу бути корисною", – каже вихователька соціального будинку "Рукавичка" Ілона Смелянець.

Нині у планах волонтерів відкрити крамничку, в якій продаватимуть солодку продукцію мешканців "Рукавички". В цьому магазині працюватимуть насамперед жінки, які тимчасово перебувають у соціальному будинку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Інтелектуальні пітекантропи

Сьогодні у Раді цілий шабаш інтелектуальних пітекантропів. Але мажоритарник Шахов, на мою скромну думку, - хедлайнер цієї туси. У його виступі проти ринку землі ми почули посилання на спартанського ца...
Осінь. Пожовклі листя лежать на землі, вологе повітря обгортає тебе настільки, що ти починаєш відчувати, як воно намагається пробратися до кісток. А тим часом через сіре небо пробивається сонце, щоб с...
Марія СОЛОМОНОВА

Гроші як токсичний елемент

Не завжди гроші – це лише гроші. Іноді вони перетворюють людину на токсичний елемент, який отруює великі території та чинить небезпеку державності країни........Ще зовсім недавно, у розпал перед...
Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...