App Store Google Play

Січеславська - це код нації, який ми повинні відстояти, - Андрій Денисенко

19 Березня 09:20
Січеславська - це код нації, який ми повинні відстояти, - Андрій Денисенко

Народний депутат України Андрій Денисенко, як автор законопроекту про перейменування Дніпропетровської області, пояснив чому сьогодні нам необхідні суто українські топоніми і чому саме Січеславська область є найкращим варіантом нової назви регіону. Про це він розповів Дніпру Вечірньому, передає Дніпроград.

Зокрема, Андрій Денисенко наголошує на тому, що декомунізація - вкрай необхідна процедура, яку повинна пройти Україна.

"Ми живемо в щасливий час, коли збувають мрії українців. Коли пали символи та ідоли наших катів, коли відтворюється слава Української Соборної країни. Боротьба військових в окопах на сході і тут, в громадянському та політичному фронті всередині країні, наближає успіх і перемогу щодня.  Держава, за яку боролися покоління націоналістів та патріотів, є і ми її не згубимо! І я, як народний депутат, як українець, роблю все від мене залежне, щоб люди зрозуміли: декомунізація – це не просто зміна назв та демонтаж пам’ятників радянської доби. Це – наповнення українськими смислами, це – історична справедливість!", - зазначив політик.

Окрім цього, Денисенко зауважує, що в українців так довго відбирали історію, знищували самоідентифікацію, що сьогодні нам потрібна українізація всього соціально-культурного простору, бо самої декомунізації для побудови фундаменту Української Держави явно недостатньо. За його словами замало стерти ворожі символи і смисли, необхідно стверджувати свої, національні.

"Саме тому я, як модно зараз говорити, лобіював проект рішення про перейменування Дніпропетровська на Дніпро, за який віддали свої голоси 247 моїх колег. Весь час, що розглядався цей проект закону, а це майже рік, я наголошував на необхідності декомунізації назви, яка славить ката українського народу, співорганізатора Голодомору ‘32-33 років Григорія Петровського. І народне волевиявлення з цього приводу відбулося задовго до голосування у ВР, більшість мешканців міста називали його «Дніпро» вже десятки років", - розповів народний депутат.

Андрій Денисенко зазначає, що у свій час назва Дніпро для колишнього Дніпропетровська була компромісною. Сьогодні ж час компромісів вже минув і тому область має бути Січеславською.

"Дніпро – це не історична назва, на той момент вона була компромісною. А от щодо нової назви нашої області – тут компромісів не буде. Бо назва «Січеславська» - це код нації, який ми повинні відстояти! Назва «Дніпровська» - анаціональна, безбарвна, неоригінальна. У Січеславській є україноцентризм та регіональний патріотизм, який спертий питомо на місію нашого краю - Січі захисниці України. Наш край 500 років тому відвоював наш степовий край, а сьогодні захищає Державу від московської орди. Саме в Січеславській відображена і слава наших предків, і перспектива майбутнього. Січеславський край - щит і меч української Держави. І саме цю місію січеславці будуть нести і надалі. Попри всі спроби розмити український характер нашого краю, я переконаний - Січеславська була, є і буде!", - підсумував Андрій Денисенко.

Нагадаємо, що народні депутати підтримали проект закону про перейменування області. Наразі він знаходиться у Конституційному Суді, після чого відбудеться остаточне голосування за Січеславську.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...