App Store Google Play

Січеславська - це код нації, який ми повинні відстояти, - Андрій Денисенко

19 Березня 09:20
Січеславська - це код нації, який ми повинні відстояти, - Андрій Денисенко

Народний депутат України Андрій Денисенко, як автор законопроекту про перейменування Дніпропетровської області, пояснив чому сьогодні нам необхідні суто українські топоніми і чому саме Січеславська область є найкращим варіантом нової назви регіону. Про це він розповів Дніпру Вечірньому, передає Дніпроград.

Зокрема, Андрій Денисенко наголошує на тому, що декомунізація - вкрай необхідна процедура, яку повинна пройти Україна.

"Ми живемо в щасливий час, коли збувають мрії українців. Коли пали символи та ідоли наших катів, коли відтворюється слава Української Соборної країни. Боротьба військових в окопах на сході і тут, в громадянському та політичному фронті всередині країні, наближає успіх і перемогу щодня.  Держава, за яку боролися покоління націоналістів та патріотів, є і ми її не згубимо! І я, як народний депутат, як українець, роблю все від мене залежне, щоб люди зрозуміли: декомунізація – це не просто зміна назв та демонтаж пам’ятників радянської доби. Це – наповнення українськими смислами, це – історична справедливість!", - зазначив політик.

Окрім цього, Денисенко зауважує, що в українців так довго відбирали історію, знищували самоідентифікацію, що сьогодні нам потрібна українізація всього соціально-культурного простору, бо самої декомунізації для побудови фундаменту Української Держави явно недостатньо. За його словами замало стерти ворожі символи і смисли, необхідно стверджувати свої, національні.

"Саме тому я, як модно зараз говорити, лобіював проект рішення про перейменування Дніпропетровська на Дніпро, за який віддали свої голоси 247 моїх колег. Весь час, що розглядався цей проект закону, а це майже рік, я наголошував на необхідності декомунізації назви, яка славить ката українського народу, співорганізатора Голодомору ‘32-33 років Григорія Петровського. І народне волевиявлення з цього приводу відбулося задовго до голосування у ВР, більшість мешканців міста називали його «Дніпро» вже десятки років", - розповів народний депутат.

Андрій Денисенко зазначає, що у свій час назва Дніпро для колишнього Дніпропетровська була компромісною. Сьогодні ж час компромісів вже минув і тому область має бути Січеславською.

"Дніпро – це не історична назва, на той момент вона була компромісною. А от щодо нової назви нашої області – тут компромісів не буде. Бо назва «Січеславська» - це код нації, який ми повинні відстояти! Назва «Дніпровська» - анаціональна, безбарвна, неоригінальна. У Січеславській є україноцентризм та регіональний патріотизм, який спертий питомо на місію нашого краю - Січі захисниці України. Наш край 500 років тому відвоював наш степовий край, а сьогодні захищає Державу від московської орди. Саме в Січеславській відображена і слава наших предків, і перспектива майбутнього. Січеславський край - щит і меч української Держави. І саме цю місію січеславці будуть нести і надалі. Попри всі спроби розмити український характер нашого краю, я переконаний - Січеславська була, є і буде!", - підсумував Андрій Денисенко.

Нагадаємо, що народні депутати підтримали проект закону про перейменування області. Наразі він знаходиться у Конституційному Суді, після чого відбудеться остаточне голосування за Січеславську.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...