App Store Google Play

Настав час розвінчати міфи: у Дніпрі відкрили виставку "Донбас: ПереPROчитання образу"

19.03.2019 14:40
 Настав час розвінчати міфи: у Дніпрі відкрили виставку "Донбас: ПереPROчитання образу"

Сьогодні у Дніпрі у музеї АТО відбулося відкриття виставки «Донбас: ПереPROчитання образу». Вона створена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України. У виставці представлена історія Донбасу від давнини до сьогодення. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

У свідомості значної частини українців цей регіон постає як «страшний Донбас». Тож виставка спрямована на руйнування негативних стереотипів та упереджень щодо цього регіону.

«Дуже важливо мати загальне розуміння про Україну загалом та окремі її регіони. Ознайомившись із виставкою, людина зможе дізнатися про історію Донбасу та зрозуміти причинно-наслідковий зв'язок з російсько-українською війною», - зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Фанигін.

За його словами, український народ був підданий російській пропаганді протягом десятирічь. Внаслідок цього поняття «Донбас» асоціювався лише з територією Донецької та Луганської області. Однак це не є правильно і настав час розвінчувати міфи.

Так, серед широкого загалу доволі поширеною є думка про історичний «Донбас» як незалюднене Дике Поле. Натомість археологічні знахідки переконливо свідчать: на цій землі протягом багатьох тисячоліть вирувало людське життя та перетиналися історичні шляхи різних цивілізацій і культур.

Окрім цього, у суспільстві давно сформувався стереотип Донбасу як «шахтарського краю». Однак історики розвінчують стереотипи, стверджуючи, що цей простір є і «козацьким краєм». Адже починаючи з кінця ХVI – першої половини ХVIІ століття територія сучасної Донеччини і Луганщини освоювалася саме козаками: запорозькими, донськими та слобідськими.

Також науковці зруйнували стереотипи про те, що український національно-визвольний рух є виключно галицьким політичним і культурним феноменом, а поліетнічний Донбас завжди вороже ставився до ідеї самостійної України. Саме на них ґрунтується упередження, що тема ОУН тільки роз’єднує українське суспільство. Але все залежить від ракурсу нашого бачення.

Виставкою доказано, що Донбас зробив гідний внесок у набуття Україною Незалежності. Так, на порубіжжі 1980-х – 1990-х років корпоративні інтереси шахтарів збіглися з інтересами національно-демократичних сил, і шахтарські страйки стали важливим чинником розвалу СРСР та постання суверенної Української держави.

Зазначається, що протягом місця виставку у музеї АТО зможе відвідати кожен охочий. Вхід вільний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...