App Store Google Play

Настав час розвінчати міфи: у Дніпрі відкрили виставку "Донбас: ПереPROчитання образу"

19 Березня 14:40
 Настав час розвінчати міфи: у Дніпрі відкрили виставку "Донбас: ПереPROчитання образу"

Сьогодні у Дніпрі у музеї АТО відбулося відкриття виставки «Донбас: ПереPROчитання образу». Вона створена Українським інститутом національної пам'яті спільно з Національним музеєм історії України. У виставці представлена історія Донбасу від давнини до сьогодення. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

У свідомості значної частини українців цей регіон постає як «страшний Донбас». Тож виставка спрямована на руйнування негативних стереотипів та упереджень щодо цього регіону.

«Дуже важливо мати загальне розуміння про Україну загалом та окремі її регіони. Ознайомившись із виставкою, людина зможе дізнатися про історію Донбасу та зрозуміти причинно-наслідковий зв'язок з російсько-українською війною», - зазначив радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Фанигін.

За його словами, український народ був підданий російській пропаганді протягом десятирічь. Внаслідок цього поняття «Донбас» асоціювався лише з територією Донецької та Луганської області. Однак це не є правильно і настав час розвінчувати міфи.

Так, серед широкого загалу доволі поширеною є думка про історичний «Донбас» як незалюднене Дике Поле. Натомість археологічні знахідки переконливо свідчать: на цій землі протягом багатьох тисячоліть вирувало людське життя та перетиналися історичні шляхи різних цивілізацій і культур.

Окрім цього, у суспільстві давно сформувався стереотип Донбасу як «шахтарського краю». Однак історики розвінчують стереотипи, стверджуючи, що цей простір є і «козацьким краєм». Адже починаючи з кінця ХVI – першої половини ХVIІ століття територія сучасної Донеччини і Луганщини освоювалася саме козаками: запорозькими, донськими та слобідськими.

Також науковці зруйнували стереотипи про те, що український національно-визвольний рух є виключно галицьким політичним і культурним феноменом, а поліетнічний Донбас завжди вороже ставився до ідеї самостійної України. Саме на них ґрунтується упередження, що тема ОУН тільки роз’єднує українське суспільство. Але все залежить від ракурсу нашого бачення.

Виставкою доказано, що Донбас зробив гідний внесок у набуття Україною Незалежності. Так, на порубіжжі 1980-х – 1990-х років корпоративні інтереси шахтарів збіглися з інтересами національно-демократичних сил, і шахтарські страйки стали важливим чинником розвалу СРСР та постання суверенної Української держави.

Зазначається, що протягом місця виставку у музеї АТО зможе відвідати кожен охочий. Вхід вільний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...