App Store Google Play

У Дніпрі відбулась перша зустріч учасників російсько-української війни "ПТСР. Війна на трьох"

17 Березня 09:00
У Дніпрі відбулась перша зустріч учасників російсько-української війни "ПТСР. Війна на трьох"

16 березня у духовно-культурному центрі "Українське подвір'я" у Дніпрі відбулась зустріч із бійцями російсько-української війни і волонтерами "ПТСР. Війна на трьох". На заході три спікери, безпосередні учасники подій, розповідали про своє життя до війни, під час, а також після повернення додому, передає Дніпроград із місця події. 

За словами організатора зустрічі, військового капелана Дмитра Поворотного, війна у розповідях запрошених людей постає своєрідною точкою відліку.

"Не хочеться, аби люди бачили війну лише під гаслом "Ура! За Батьківщину!", а показати, що у ній беруть участь люди, які мають власне повноцінне життя, і просто різноманіття буття людини. І також показати іншим, кого це теж зачепило, як і для чого рухатись далі". - зазначив Дмитро Поворотний.

На першому заході, окрім військового капелану, виступали доброволець і нині власник ресторану "Pizza Veterano" Андрій Сарвіра та волонтер Юлія Дмитрова. Свої спітчі вони поділили на умовні три частини - "минуле", "сучасне" й "майбутнє".

"Війна - це ніби кордон, який я перетнув, і життя пішло у зовсім іншу сторону. Тому що до неї я жив, працював і навчався у Києві, та ніколи не замислювався над тим, що колись прийде такий час, що доведеться йти, брати в руки зброю і захищати Батьківщину. Для мене це був нонсенс", - розповів учасник бойових дій Андрій Сарвіра.

Також кожен охочий міг поставити спікерам свої запитання. Зокрема, на зустрічі були присутні гості з Грузії, які також знають, як це - воювати з Росією. 

"Мені хотілось би дізнатись, у який момент для вас почалася війна, адже наші ситуації дуже схожі. Я пам'ятаю, як у Грузії саперними лопатами розігнали мітингувальників і тоді для мене почалась війна у Грузії. Весь цей вона не закінчувалась. Щодня у нас також відсувають кордони. Вчора була ціла акція через це. Війна вже стільки років не закінчується ні на день. Активна чи пасивна, але вона продовжується", - поділилась гостя заходу.

Транслювали зустріч у прямому ефірі, аби охопити більшу аудиторію.

Цикл зустрічей планують робити щосуботи. Розповісти про себе запрошуватимуть ветеранів, волонтерів, членів їхніх сімей та громадських діячів.

Раніше повідомлялося, що матері зниклих безвісти воїнів вкотре закликали парламентарів ввести в дію закон про правовий статус їхніх дітей.

Аби отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал та Youtube.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...