App Store Google Play

Матері зниклих безвісти воїнів вкотре закликали парламентарів ввести в дію закон про правовий статус їхніх дітей

16.03.2019 13:00
Матері зниклих безвісти воїнів вкотре закликали парламентарів ввести в дію закон про правовий статус їхніх дітей

13 березня Комітетом Верховної Ради України з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин під час засідання було заслухано інформацію Кабінету Міністрів України, міністерств та інших державних органів щодо стану виконання Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Відповідний закон вступив в силу 2 серпня, однак станом на сьогодні він не виконується. Про те, чому ж він не виконується і як відбувається пошук зниклих безвісти воїнів розповіли під час прес-конференції у «Главкомі» родичі та учасники ГО «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія», передає Дніпроград.

Так, відповідно до прикінцевих положень закону, в термін до 2 листопада 2018 року мали бути створені відповідні інституції для його виконання, зокрема до кінця жовтня 2018 року повинна бути створена Комісія з питань зниклих безвісті та запущено Реєстр зниклих безвісті. Втім, вона досі так і не створена. Також не створено і державний реєстр зниклих безвісті. Не вирішується і низка питань з пошуку, встановлення доль, захисту прав цих людей та їх родин.

Учасники прес-конференції одноголосно стверджують, що держава попросту не поважає право матерів чекати своїх дітей.

Так, наприклад, матір заступника голови спілки «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Івана Тиренка отримала «похоронку», однак не повірила у смерть сина  і оббивала пороги Центру визволення заручників. Там їй заявляли, що сина розстріляли і шансів на повернення немає. Однак через декілька місяців з’явилася новина про те, що Іван Тиренко живий і перебував у полоні, а держава просто не займалася його пошуками.

Також стало відомо, що у четвер, 14 березня, на Івана Тиренка відбувся розбійний напад.

«Це напад не на Івана, а на нашу спілку, на кожну із матерів, котрі протягом п’яти років шукають своїх синів, на закон, заради виконання якого ми тут зібралися», - зазначила прес-секретар ГО «Об'єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Вікторія Солодухіна.

Через несправедливість з боку держави та постійне нервування, більшість матерів хворіють, а деякі взагалі вже померли, так і не дочекавшись свого сина.

Матері безвісти зниклих воїнів закликають до розповсюдження їхнього звернення та оприлюднення інформації щодо їхніх дітей. Вони звертаються до центральних органів влади в Україні з проханням розглянути їхнє прохання та запустити в дію закон.

Нагадаємо, що Народний депутат України Андрій Денисенко зібрав підписи колег під зверненням до уряду, аби нарешті запрацював закон «Про правовий статус осіб, зниклих безвісті», прийнятий у парламенті влітку минулого року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...