App Store Google Play

Правозахисники оскаржать дискримінаційну постанову, якою для ВПО у Павлограді підвищили плату за комунальні послуги

15 Березня 20:00
Правозахисники оскаржать дискримінаційну постанову, якою для ВПО у Павлограді підвищили плату за комунальні послуги

До громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі звернулися вимушені переселенці, які зараз проживають у модульному містечку Павлограду. З початку року їм майже втричі підвищили плату за комунальні послуги. Тепер доведеться заплатити 1450 грн. за одну людину, на противагу 550 грн., які ВПО платили ще наприкінці 2018 року. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу УГСПЛ.

Як зазначається, нововведення стосується більше 300 людей. Підвищення плати втричі для багатьох переселенців фактично означає втрату даху над головою. Практично жодна родина не зможе оплачувати по 5-8 тисяч гривень за житло на місяць.

«У містечку, здебільшого, проживають люди літнього віку, багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю. Тобто, усі, хто не може дозволити собі винаймати житло за ринковою ціною. І якщо раніше оплата була помірною і половина вартості комунальних послуг компенсувалася з місцевого бюджету, то тепер абсолютно незрозуміло, звідки з’явились такі «дикі» цифри», – коментує правозахисниця Наталія Кожина.

Юристи громадської приймальні УГСПЛ – Правозахисної групи «Січ», відправили запити до Павлоградської міської ради з вимогою пояснити причини такого різкого підвищення плати за проживання. Після консультації правозахисників мешканці модульного містечка також написали колективне звернення до мерії з проханням переглянути тарифи. Відповідь надійшла з запізненням.

Павлоградські посадовці пояснюють, що підвищення оплати втричі – не їхня забаганка. ВПО доведеться заплатити лише за електроенергію майже 1300 гривень за одну людину в опалювальний період. Цей розрахунок зробили відповідно до Постанови №746, яку прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«На нашу думку, тариф за електроенергію у 1,68 грн за кВт/год є незаконним та дискримінаційним, адже переселенцям нараховують за послуги, як юридичним особам. У містечку нема централізованого опалення та газу, і можна тільки уявити, які платіжки приходять. Цей тариф саме для переселенців, які мешкають у модульних містечках, затвердила НКРЕКП у 2017 році. Її постанова, вважаємо, порушує Конституцію України та ряд законів, зокрема, «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Переселенці, які проживають у модульних містечках, змушені оплачувати за електроенергію за подвійним тарифом. Це несправедливо, враховуючи, що ці люди постраждали від збройного конфлікту на Сході країни, втратили майно і потребують додаткового захисту з боку держави», – зазначає юрист приймальні Володимир Плетенко.

У дніпровській громадській приймальні УГСПЛ вважають Постанову № 746 дискримінаційною та вимагатимуть її скасування у судовому порядку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ахметов, схоже, почав мститися дніпрянам за те, що вони насмілилася відстояти своє право більше його не кредитувати!Гадаю, всі зрозуміли про що йдеться…Декілька років поспіль цей представник ук...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

Не водіть дітей до цирку

На арені дресирувальник у гарному вбранні, яскраве світло софітів, голосна музика. А в кутку - наляканий лев, якому наживо вирвали кігті та спиляли ікла. Білосніжні голуби злітають&nbsp...
Дарина ТВЕРДОХЛІБ

І знову про мову

Українці без російської мови - третій сорт. Володіти лише українською, і не знати жодної іншої мови, бути німим. Єдина перспектива українців в такому випадку - бути прибиральниками, доглядальника...
Теперішня передвиборча кампанія в Україні - це дно, відстій, колупання у брудній білизні, розкол. А люди, яких я, наприклад, вважав цілком при здоровому ґлузді, під впливом потоків брехні, наклепів, в...