App Store Google Play

Правозахисники оскаржать дискримінаційну постанову, якою для ВПО у Павлограді підвищили плату за комунальні послуги

15 Березня 20:00
Правозахисники оскаржать дискримінаційну постанову, якою для ВПО у Павлограді підвищили плату за комунальні послуги

До громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі звернулися вимушені переселенці, які зараз проживають у модульному містечку Павлограду. З початку року їм майже втричі підвищили плату за комунальні послуги. Тепер доведеться заплатити 1450 грн. за одну людину, на противагу 550 грн., які ВПО платили ще наприкінці 2018 року. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу УГСПЛ.

Як зазначається, нововведення стосується більше 300 людей. Підвищення плати втричі для багатьох переселенців фактично означає втрату даху над головою. Практично жодна родина не зможе оплачувати по 5-8 тисяч гривень за житло на місяць.

«У містечку, здебільшого, проживають люди літнього віку, багатодітні сім’ї та люди з інвалідністю. Тобто, усі, хто не може дозволити собі винаймати житло за ринковою ціною. І якщо раніше оплата була помірною і половина вартості комунальних послуг компенсувалася з місцевого бюджету, то тепер абсолютно незрозуміло, звідки з’явились такі «дикі» цифри», – коментує правозахисниця Наталія Кожина.

Юристи громадської приймальні УГСПЛ – Правозахисної групи «Січ», відправили запити до Павлоградської міської ради з вимогою пояснити причини такого різкого підвищення плати за проживання. Після консультації правозахисників мешканці модульного містечка також написали колективне звернення до мерії з проханням переглянути тарифи. Відповідь надійшла з запізненням.

Павлоградські посадовці пояснюють, що підвищення оплати втричі – не їхня забаганка. ВПО доведеться заплатити лише за електроенергію майже 1300 гривень за одну людину в опалювальний період. Цей розрахунок зробили відповідно до Постанови №746, яку прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«На нашу думку, тариф за електроенергію у 1,68 грн за кВт/год є незаконним та дискримінаційним, адже переселенцям нараховують за послуги, як юридичним особам. У містечку нема централізованого опалення та газу, і можна тільки уявити, які платіжки приходять. Цей тариф саме для переселенців, які мешкають у модульних містечках, затвердила НКРЕКП у 2017 році. Її постанова, вважаємо, порушує Конституцію України та ряд законів, зокрема, «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Переселенці, які проживають у модульних містечках, змушені оплачувати за електроенергію за подвійним тарифом. Це несправедливо, враховуючи, що ці люди постраждали від збройного конфлікту на Сході країни, втратили майно і потребують додаткового захисту з боку держави», – зазначає юрист приймальні Володимир Плетенко.

У дніпровській громадській приймальні УГСПЛ вважають Постанову № 746 дискримінаційною та вимагатимуть її скасування у судовому порядку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...