App Store Google Play

Дніпровський «Міськзеленбуд» купує добрива вдвічі дорожче від ринкових цін

15.03.2019 08:00
Дніпровський «Міськзеленбуд» купує добрива вдвічі дорожче від ринкових цін

КП «Міськзеленбуд» Дніпровської міськради 7 березня повідомило про намір укласти з ФОП Віктор Білоус договір про закупівлю мінеральних добрив на 616 тис грн. Про це написало «БюроUA».

Єдиним конкурентом Білоуса був ФОП Олександр Шевченко, який запропонував 633,6 тис грн. Очікувана вартість склала 892 тис грн. Видання з’ясувало, що запропоновані переможцем ціни дорожчі від ринкових.

Так, мінеральне добриво «Нітроаммофоска» в мішках по 50 кг випускає російська компанія «Міндобрива» (м. Россошь). Білоус зібрався поставити його по 24,65 грн. за кг. «Міськзеленбуд» потрібно 6,8 тис кг добрива. Тобто, «Нітроаммофоска» обійдеться КП в 167,6 тис грн.

В той же час, павлоградська компанія «Агро Експерт» продає таке добриво по 15 грн. за кг. В інтернет-магазині «Світ Рослин» «Нітроаммофоска» пропонують по 14,8 грн. за кг. У разі закупівлі добрива по 15 грн.,  «Нітроаммофоска» обійшлося б комунальникам не в 167,6 тис грн., а в 102 тис.

Мікродобриво «Реаком» випускає дніпровська компанія ТОВ «НВЦ «Реаком». За літр добрива Білоус запросив 173 грн. 2050 необхідних комунальниками літрів обійдуться, відповідно, в 354,6 тис грн. Втім, «Реаком» можна купити набагато дешевше. Наприклад, ТОВ «ТД «СоюзАгроКонсалтінг» продає добриво по 93 грн. за літр. Якби комунальники купили «Реаком» по 93 грн. за літр, то 2050 літрів добрива обійшлися б їм в 190,6 тис грн., а не в 354,6 тис грн.

2 тис кг мінерального добрива «Суперфосфат» польської компанії «Siarkopol» підприємець Білоус зібрався поставити за 50 тис грн. Тобто вартість кг у ФОП становить 25 грн. В інтернет-магазині «AgroVenta» тонна такого суперфосфату продають за 10,3 грн. за кг.

У КП «Міськзеленбуд» чітко не змогли пояснити, чому очікувана вартість закупівлі була сформована таким чином, що учасники отримали можливість продати товар за завищеною в два рази ціною. «Ви перевіряли ціни, а термінами виготовлення добрив ви цікавилися? І терміном зберігання? – питанням на питання відповіла нам відповідальна за торги співробітниця КП «Міськзеленбуд» Раїса Ткаченко, мабуть, натякаючи, що в інтернеті продають виключно прострочену продукцію.

ФОП Білоус Віктор Олександрович був зареєстрований п’ять місяців тому. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. При цьому, судячи зі звітів про укладені договори, опублікованих в Прозорро, підприємець займається ремонтами. Так, наприклад, низку ремонтних робіт Білоус виконував в Дніпровській установі виконання покарань № 4.

Білоус є засновником і керівником ТОВ «Дніпро Інвест Пром». Останнє кілька разів брало участь і вигравало в тендерах КП «Міськсвітло» та КП «Дніпровський електротранспорт» Дніпровської міськради. В одному з цих тендерів, документи на який подали і ТОВ «Дніпро Інвест Пром», і вже згаданий ФОП Олександр Шевченко, видання знайшли довідку про працівників «Дніпро Інвест Пром». Одним із співробітників ТОВ виявився все той же «конкурент» Олександр Шевченко. Крім того, ФОП Олександр Шевченко в довідці про наявність співробітників, поданої на тендер відділу освіти П’ятихатської РДА, вказав, що у нього працює Віктор Білоус.

Наші гроші

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...