App Store Google Play

ДемАльянс не може пітримувати Гриценка, доки той не очиститься від Корбана

13.03.2019 18:00
ДемАльянс не може пітримувати Гриценка, доки той не очиститься від Корбана

До дня голосування першого туру президентських виборів в Україні лишається менше трьох тижнів. Особливістю цьогорічних перегонів є не лише інтрига, хто буде переможцем, а й доволі висока невизначеність з тим, хто пройде у другий тур.

В даній ситуації публічна підтримка тою чи іншою політичною силою певного кандидата носить вкрай відповідальний характер: з одного боку може додати тому чи іншому лідеру політичної ваги сьогодні на президентських перегонах, з іншого – зіграти на користь партії (або й навпаки) на парламентських виборах восени.

Неоднозначна ситуація склалася з демократичною (не лише за назвою) і прогресивною партією «ДемАльянс», представники якої спочатку розділились стосовно підтримки різних кандидатів на посаду Президента, а тепер не поспішають об’єднуватись навколо «єдиного» - Анатолія Гриценка. Нагадаємо, лідер «Самопомочі» і вже колишній кандидат в Президенти Андрій Садовий ще у жовтні 2018 році уклав політичний союз з «Демократичним альянсом» задля посилення своїх позицій. Тоді демальянсівці об`єдналися із “Самопоміччю” та підтримали Андрія Садового, як спільного кандидата у Президенти від двох політичних сил.

Голова Дніпропетровської обласної організації “Демальянсу” Артем Романюков розповів, що укладаючи союз, вони також домовилися, що кандидат від неолігархічної демократичної опозиції має бути єдиний та окреслили потенційних союзників, серед яких була і політична сила Гриценка.

«Попри те, що ми докладали всіх зусиль до того, аби саме Андрій Садовий став таким єдиним кандидатом, станом на лютий 2019 зі всіх суб’єктів, яких ми визначили, як потенційних партнерів, згідно з соціологією, найбільше шансів на перемогу мав Анатолій Гриценко. Тому Андрій Садовий ухвалив рішення підтримати Гриценка у першому турі. З одного боку, це повністю відповідає ухваленій у жовтні стратегії та демонструє велику політичну відповідальність Садового. З іншого боку, ані «ДемАльянс», ані «Самопоміч» не входять наразі ані до центрального, ані до жодного з регіональних штабів Гриценка і, відповідно, не мають впливу на кадрову політику кандидата», - дещо розчаровано пояснює розвиток подій Романюков.

Зрозуміти молодого політика, голову «демальянсівців» Дніпропетровщини не складно: хоча він сам і його однопартійці, працюючи в громадському секторі, розвиває на практиці ідею щодо «чесних», яких «має бути більше», рішення в штабах, зокрема й у Дніпрі, приймають зовсім інші люди. Далеко не кристально чесні й аж зовсім не демократичні. Зокрема, у Дніпрі обласний виборчий штаб «антиолігархічних сил» знаходиться під контролем місцевого олігарха Геннадія Корбана. За словами Романюкова, наразі Дніпропетровський осередок партії не може говорити про підтримку Анатолія Гриценка в області, натомість виступає за очищення команди кандидата від одіозних особистостей.

Адже сам активіст не з чуток знає про корупційні схеми Геннадія Корбана та його поплічників. Романюков відомий у Дніпрі тим, що займається антикорупційною діяльністю та провів низку розслідувань, в яких неодноразово викривав багатомільйонні розкрадання бюджетних коштів за допомогою схем, у яких кінцевими бенефіціарами є Геннадій Корбан та міський голова Дніпра Борис Філатов. Наразі сам Корбан позивається до громадської організації «Громадський Контроль», головою якої є Артем Романюков, через розслідування, в якому розкриті зв'язки ряду компаній, пов’заних з Геннадієм Корбаном, які отримали від міської ради Дніпра підряди на ремонти доріг зі значно завищеними бюджетами.

Зовсім вже ганебно виглядає ситуація, коли на центральній площі Дніпра стоять поруч два намети: в одному роздають агітаційні матеріали за Анатолія Гриценка, в іншому, оздобленому фото Романюкова, розповідають, що активіст є «любителем грошей» заради яких нібито і «поширює компромат про владу». Варто зазначити, що виконавцями перфомансу є відомі у Дніпрі провокатори, які неодноразово були помічені у замовних акціях. Сам Артем Романюков пов'язує таку провокацію з міською владою, яка таким чином відреагувала на останні розслідування ГО «Громадський контроль».

Відчуваючи політичну відповідальність за свої дії і слова, лідер місцевого «ДемАльянсу» не поспішає висловлювати публічну підтримку кандидату Анатолію Гриценку.

«Обласна організація ДемАльянсу, яку я очолюю, усвідомлює ризики від наявності у штабі Гриценка людей, репутація яких викликає великі сумніви. Тому ми виступаємо за очищення штабів від подібних кадрів перш, ніж вести перемовини про подальшу підтримку Анатолія Гриценка та долучення дніпровського ДемАльянсу до передвиборчої кампанії кандидата», - зазначив Артем Романюков.

Принциповість «Демократичного альянсу» викликає повагу. Але відкритим залишається питання до інших демократичних, європейських і принципових політиків, які проголосили про свою підтримку «єдиного антиолігархічного» Гриценка: ви поважаєте ті принципи та цінності, які проголошуєте, або ж заради місця у владі готові затушкуватися в список із людьми Корбана?

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...