App Store Google Play

Чужих дітей не буває: на Січеславщині повернули понад 660 млн грн аліментів

13.03.2019 08:30
Чужих дітей не буває:  на Січеславщині повернули понад 660 млн грн аліментів

За час існування проекту «Чужих дітей не буває» вдалося повернути 663 млн грн боргів за аліментами для 71 тисячі дітей, які проживають на території Січеславщини. Про це під час прес-конференції в ІА «Громадська платформа» розповів заступник начальника головного територіального управління юстиції Андрій П’ятницький, передає Дніпроград.

Ініціатива Міністерства юстиції України «Чужих дітей не буває» — це два пакети законопроектів, які не тільки посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й розвивають інститут відповідального батьківства.

Зазначається, що закон діє вже більше року. Протягом цього періоду працівникам Управління державної виконавчої служби Дніпра вдалося стягнути понад 663 млн грн аліментів на користь 71 тисячі дітей, які проживають на території Січеславщини.

«Коли один із батьків іде з родини - це не скасовує обов’язків стосовно дитини. Щоб фінансово захистити таких дітей, уряд напрацював ініціативу "Чужих дітей не буває". Програма підсилює відповідальність неплатників аліментів», - повідомив Андрій П’ятницький.

Зазначається, що метою закону є встановлення відповідальності за несплату аліментів. Так, якщо платник не виконує свої обов'язки протягом трьох місяців, він автоматично потрапляє до Єдиного державного реєстру боржників. Внаслідок цього у боржника з'являються обмеження на користування власним майном. При повному погашенні боргу  платника аліментів викреслюють з реєстру.

Фахівець відзначив, що як би там не сталося в житті дорослих, діти мають бути захищені. Тому злісним боржникам відтепер доводиться відповідати за невиконання батьківських обов’язків: забороняється виїзд за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати.

«Завдяки дії цього закону у нас збільшилася сума стягнення і водночас зменшилася кількість виконавчих документів щодо боржників. Так, сума стягнення залежить від періоду заборгованості: чим довше платник утримується від сплати аліментів, тим більший відсоток нараховується. Внаслідок цього не платити аліменти стає не те, що економічно недоцільним, а майже неможливим, бо сума збільшується щомісяця», - додав Андрій П’ятницький.

Окрім цього, найближчим часом планується відмова від такого поняття як "боржник аліментів". Задля цього Мін'юст підписав меморандум з центрами зайнятості та органами держпраці, котрі будуть працевлаштовувати платників для забезпечення виплати аліментів.

Для того, щоб оперативно отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...