За час існування проекту «Чужих дітей не буває» вдалося повернути 663 млн грн боргів за аліментами для 71 тисячі дітей, які проживають на території Січеславщини. Про це під час прес-конференції в ІА «Громадська платформа» розповів заступник начальника головного територіального управління юстиції Андрій П’ятницький, передає Дніпроград.
Ініціатива Міністерства юстиції України «Чужих дітей не буває» — це два пакети законопроектів, які не тільки посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й розвивають інститут відповідального батьківства.
Зазначається, що закон діє вже більше року. Протягом цього періоду працівникам Управління державної виконавчої служби Дніпра вдалося стягнути понад 663 млн грн аліментів на користь 71 тисячі дітей, які проживають на території Січеславщини.
«Коли один із батьків іде з родини - це не скасовує обов’язків стосовно дитини. Щоб фінансово захистити таких дітей, уряд напрацював ініціативу "Чужих дітей не буває". Програма підсилює відповідальність неплатників аліментів», - повідомив Андрій П’ятницький.
Зазначається, що метою закону є встановлення відповідальності за несплату аліментів. Так, якщо платник не виконує свої обов'язки протягом трьох місяців, він автоматично потрапляє до Єдиного державного реєстру боржників. Внаслідок цього у боржника з'являються обмеження на користування власним майном. При повному погашенні боргу платника аліментів викреслюють з реєстру.
Фахівець відзначив, що як би там не сталося в житті дорослих, діти мають бути захищені. Тому злісним боржникам відтепер доводиться відповідати за невиконання батьківських обов’язків: забороняється виїзд за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю, полювати.
«Завдяки дії цього закону у нас збільшилася сума стягнення і водночас зменшилася кількість виконавчих документів щодо боржників. Так, сума стягнення залежить від періоду заборгованості: чим довше платник утримується від сплати аліментів, тим більший відсоток нараховується. Внаслідок цього не платити аліменти стає не те, що економічно недоцільним, а майже неможливим, бо сума збільшується щомісяця», - додав Андрій П’ятницький.
Окрім цього, найближчим часом планується відмова від такого поняття як "боржник аліментів". Задля цього Мін'юст підписав меморандум з центрами зайнятості та органами держпраці, котрі будуть працевлаштовувати платників для забезпечення виплати аліментів.
Для того, щоб оперативно отримувати найцікавіші новини про те, чим живе місто та область, підписуйтесь на наш Telegram-канал.
Автор: Софія ЄРЬОМІНА