App Store Google Play

Експорт у сфері послуг з Дніпропетровщини росте, але в основному - до окупантів

11 Березня 10:20
Експорт у сфері послуг з Дніпропетровщини росте, але в основному - до окупантів

Експорт в секторі послуг з Дніпропетровської області до країн світу у 2018 році становив $ 134,4 млн (1,1% від обсягу експорту України) та збільшився на 7,5% у порівнянні з минулим роком. Імпорт же залишився майже на рівні минулого року та склав $ 230,3 млн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Дніпропетровське інвестиційне агентство.

Найбільшу частку (36%) в експорті послуг займає сфера ІТ – $ 48,4 млн, експорт зріс на 17,8% у порівнянні з минулим роком. Ненабагато відстали транспортні послуги (34,5%): експорт зріс на 11,8% та склав $ 46,3 млн. Третє місце в структурі експорту займають ділові послуги – $ 14,2 млн (10,5%). На одному рівні знаходяться експорт послуг з ремонту та технічного обслуговування (6,6%) та послуг, пов’язаних з подорожами (6,3%), експорт яких склав $ 8,9 млн та $ 8,5 млн відповідно. Слід зазначити, що експорт послуг з ремонту та технічного обслуговування зріс у порівнянні з минулим роком майже у 2,5 рази.

Найбільше  імпорту в секторі послуг приходиться на роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності: 37,3%. Імпорт цих послуг зріс, у порівнянні з минулим роком,  на 18% та склав $ 85,9 млн. Друге місце в структурі імпорту займають ділові послуги – $ 53,9 млн (23,3%). Слід зазначити, що імпорт цих послуг знизився на 31,5%. Імпорт транспортних послуг зріс на 12,8% у порівнянні з минулим роком та склав $ 44 млн (19,1%).

Лідером серед покупців українських послуг стала російська федерація, експорт до якої зріс у порівнянні з минулим роком на 15% та становив $ 28,2 млн, але імпорт навпаки знизився на 55% та становив $ 7,5 млн.

На другому місці з експорту послуг стали США – $ 24,1 млн. Зростання у  порівнянні з минулим роком склало 6,6 %. Кіпр на третьому місці з експорту послуг – $ 10,9 млн. Зростання  у порівнянні з минулим роком становить 17,7 %.

Найбільше  імпортувались послуги з Кіпру – $21,8 млн, але у порівнянні з минулим роком він знизився на 29%. На другому місці імпорт послуг з Німеччини – $ 17,2 млн, імпорт якої залишився майже на тому ж рівні у порівнянні з минулим роком. Імпорт послуг зі Швейцарії зріс на 33,6% та становив $ 8,2 млн – це третє місце.

Зовнішньоторговельні операції в секторі послуг підприємств Дніпропетровської області здійснювалися з партнерами зі 134 країн світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...