App Store Google Play

Експорт у сфері послуг з Дніпропетровщини росте, але в основному - до окупантів

11 Березня 10:20
Експорт у сфері послуг з Дніпропетровщини росте, але в основному - до окупантів

Експорт в секторі послуг з Дніпропетровської області до країн світу у 2018 році становив $ 134,4 млн (1,1% від обсягу експорту України) та збільшився на 7,5% у порівнянні з минулим роком. Імпорт же залишився майже на рівні минулого року та склав $ 230,3 млн. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Дніпропетровське інвестиційне агентство.

Найбільшу частку (36%) в експорті послуг займає сфера ІТ – $ 48,4 млн, експорт зріс на 17,8% у порівнянні з минулим роком. Ненабагато відстали транспортні послуги (34,5%): експорт зріс на 11,8% та склав $ 46,3 млн. Третє місце в структурі експорту займають ділові послуги – $ 14,2 млн (10,5%). На одному рівні знаходяться експорт послуг з ремонту та технічного обслуговування (6,6%) та послуг, пов’язаних з подорожами (6,3%), експорт яких склав $ 8,9 млн та $ 8,5 млн відповідно. Слід зазначити, що експорт послуг з ремонту та технічного обслуговування зріс у порівнянні з минулим роком майже у 2,5 рази.

Найбільше  імпорту в секторі послуг приходиться на роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності: 37,3%. Імпорт цих послуг зріс, у порівнянні з минулим роком,  на 18% та склав $ 85,9 млн. Друге місце в структурі імпорту займають ділові послуги – $ 53,9 млн (23,3%). Слід зазначити, що імпорт цих послуг знизився на 31,5%. Імпорт транспортних послуг зріс на 12,8% у порівнянні з минулим роком та склав $ 44 млн (19,1%).

Лідером серед покупців українських послуг стала російська федерація, експорт до якої зріс у порівнянні з минулим роком на 15% та становив $ 28,2 млн, але імпорт навпаки знизився на 55% та становив $ 7,5 млн.

На другому місці з експорту послуг стали США – $ 24,1 млн. Зростання у  порівнянні з минулим роком склало 6,6 %. Кіпр на третьому місці з експорту послуг – $ 10,9 млн. Зростання  у порівнянні з минулим роком становить 17,7 %.

Найбільше  імпортувались послуги з Кіпру – $21,8 млн, але у порівнянні з минулим роком він знизився на 29%. На другому місці імпорт послуг з Німеччини – $ 17,2 млн, імпорт якої залишився майже на тому ж рівні у порівнянні з минулим роком. Імпорт послуг зі Швейцарії зріс на 33,6% та становив $ 8,2 млн – це третє місце.

Зовнішньоторговельні операції в секторі послуг підприємств Дніпропетровської області здійснювалися з партнерами зі 134 країн світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...