App Store Google Play

Балто-Чорноморський союз, контрибуція і трибунал: як кандидати у президенти вирішуватимуть питання війни

11.03.2019 14:00
Балто-Чорноморський союз, контрибуція і трибунал: як кандидати у президенти вирішуватимуть питання війни

“Суверенітет України поширюється на всю її територію. Україна є унітарною державою. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною", - стаття 2 Конституції України.

Минуло п’ять років російсько-української війни. За цей час ми багато чого втратили і багато чого здобули. Саме березень 2014 року став переломним для України. За короткий проміжок часу одразу в декількох регіонах держави прокотилися акції проросійських сил, які планували взяти контроль чи не над половиною території країни. На жаль або на щастя їм це вдалося зробити лише в Криму та на Донбасі. Саме у березні розпочалася чергова війна за Незалежність України. Вже за три тижні українці підуть на вибори Президента і оберуть не тільки політика, а і Верховного Головнокомандувача, якому дістанеться місія повернути окуповані території під контроль Української Держави. Тож давайте розглянемо як лідери президентських перегонів збираються виконувати Конституцію і звільняти українські землі від ворога.

Петро Порошенко: якщо дуже довго сидіти на березі, то рано чи пізно повз тебе пропливе труп твого ворога

Як і більшість кандидатів Петро Порошенко уникає конкретики щодо майбутньої долі окупованих територій. Головну роль у захисті України від ворогів чинний Президент покладає на західних партнерів, а саме на Європейський Союз та НАТО.

“Ми – країна, яка вже суттєво посилила східний фланг Альянсу і захистила від російської агресії не лише себе, а й всю європейську цивілізацію. У 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО”, - пише Порошенко у своїй програмі.

Членство в НАТО — далека перспектива для України, тож навряд ми зможемо розраховувати на пряму військову допомогу від Альянсу. Втім, як відомо, вже зараз західні партнери допомагають нашій країні як професійними інструкторами, так і матеріально-технічним ресурсом. Продовження такої співпраці з НАТО та іншими союзниками дозволить Україні зміцнити оборону, але заявляти про проведення широкомасштабної операції зі звільнення окупованих земель чинний Гарант не поспішає. Варто зауважити, що подібних прогнозів уникають і провідні військові експерти.

Вочевидь, Петро Порошенко планує грати “в довгу” та чекати критичного послаблення Російської Федерації. При цьому за планом Порошенка наша держава за підтримки міжнародної спільноти посилюватиме дипломатичний тиск на РФ. Скільки мине часу до того моменту, коли Росія дійсно задумається про виведення військ з Криму та Донбасу — невідомо. Тож із такою стратегією ми можемо говорити лише про стримування чуми до абстрактного “необхідного моменту”.

Таким чином, військова частина програми кандидата Петра Порошенка актуалізована на міцну оборону та вичікування слушної нагоди.

Юлія Тимошенко: антистрес, заміна “мінському формату” та стягнення компенсації з Росії

Головні тези програми Юлії Тимошенко пішли не далеко від програми чинного Президента. Зауважимо, що військовий аспект у Тимошенко прописаний дещо детальніше, ніж у багатьох інших кандидатів, але відсутність чітких кроків не дозволяють виборцю зрозуміти якими ж методами кандидатка досягатиме відновлення територіальної цілісності України. Як і Порошенко, ЮВТ також ставить на співпрацю з НАТО, дипломатію та посилення обороноздатності України шляхом модернізації війська, поліпшення матеріального забезпечення, розбудови армії тощо.

Юлія Тимошенко також хоче зруйнувати стіну страху, яка нібито стоїть між населенням окупованих територій та іншою частиною держави.

“Нашою командою розроблено українську програму реінтеграції Криму і Донбасу, що є альтернативою сьогоднішній «мінській формулі». Головне завдання цієї програми – зруйнувати стіну страху, нерозуміння і ненависті, яка штучно зводиться між Україною і окупованими територіями. Головне завдання цієї програми – вивести мільйони людей зі стану стресу”, - йдеться у програмі.

Чи не найцікавішою частиною програми ЮВТ є пункт про стягнення з Російської Федерації “контрибуції” за завдану шкоду. Команда Тимошенко збирається провести інвентаризацію шкоди й застосовувати юридичні важелі, що дозволить через суди стягувати з РФ фінанси. Зазначається, що мета таких зусиль – отримання компенсації за шкоду, заподіяну українським громадянам, українському бізнесу та українській державі.

Як бачимо, військова частина програми Юлії Тимошенко виглядає не тільки детальнішою, а і агресивнішою за програму того ж Петра Порошенка. Втім, як саме досягатимуть зазначені цілі — поки невідомо.

Анатолій Гриценко: ні капітулянтству, скасування строкової служби та скорочення кількості генералів

Анатолій Гриценко один із небагатьох кандидатів, який не відкидає військовий сценарій вирішення питання окупованих територій. Втім, виходячи з його президентської програми, для повернення українських земель також залучатимуться дипломатія, санкції та допомога західних партнерів. Але це стосується лише Донбасу. І Гриценко заявляє, що для цього йому вистачить одного терміну на посаді Президента. Щодо Криму, то в своїй програмі кандидат обмежився лише заявами про те, що півострів не буде “розмінною монетою” в дипломатичних іграх й назавжди залишатиметься українським.

Анатолій Гриценко планує звільнити “паркетних генералів” і на їхнє місце призначити бойових офіцерів. Разом із цим, він обіцяє зменшити кількість генералів в українській армії.

Кандидат також обіцяє скасувати строкову службу. За його словами в Україні буде професійна контрактна армія, посилена резервом постійної готовності та системою територіальної оборони.

Цікаво, що Гриценко планує легалізувати зброю та взяти її на облік.

Відповідно, програму зазначеного кандидата впевнено можна назвати мілітаристською, яка має певний відтінок агресивності. Але разом із цим інші пункти переповнені типовими кліше, що притаманні усім учасникам президентських перегонів.

Загалом, програму Анатолія Гриценка також можна назвати такою, що не відходить від заданого з 2014 року курсу.

Руслан Кошулинський: Балто-Чорноморський союз, мілітаризація промисловості, правонаступництво від УНР та кримінальна відповідальність для колаборантів

Чи не половина президентської програми Руслана Кошулинського присвячена питанню війни та деокупації. Єдиний кандидат від націоналістів, як і попередні його конкуренти, актуалізує свою увагу на розбудові армії та дипломатії. Розбудову армії Кошулинський бачить у модернізації війська, створенні ракетного та морського щита України, “народної армії” за прикладом Швейцарії, скасування мінського та нормандського форматів і підписання нових прямих угод з Великою Британією та США. Також у планах лідера націоналістів рух до створення Балто-Чорноморського союзу.

"Визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом держави, згідно з яким Україна прагне стати геополітичним центром Європи. Формувати новий вектор української геополітики — на утворення нової європейської єдності ‒ Балто-Чорноморського Союзу. Визнати РФ державою-агресором на всіх рівнях світової дипломатії. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з РФ та не відновлювати їх до повної деокупації”, - зазначає Кошулинський.

Окрім цього планується ініціація проведення міжнародного трибуналу над Росією.

Руслан Кошулинський також планує притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Україну, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти України та вчиняв інші злочини. Розпочати негайні заочні судові процеси щодо виявлених колаборантів та зрадників, оголосити їх у міжнародний розшук тощо.

Кошулинський наголошує, що у будь-якому випадку необхідно зберегти унітарний устрій держави. Заборонити надання будь-якої автономії, “спеціального статусу” чи “особливого порядку місцевого самоврядування”.

В планах єдиного кандидата від націоналістів прийняти наступні закони, які безпосередньо стосуються війська:

“ Про сектор безпеки та оборони”
“ Про морську політику України”
“ Про цивільну зброю і боєприпаси”
“ Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки”

Також Кошулинський збирається ухвалити Державні довгострокові програми про повне переозброєння та розвиток ЗСУ терміном на 15-20 років та державну програму військового кораблебудування терміном на 15-20 років з урахуванням основних класів кораблів: десантні, мінно-тральні, фрегати, корвети, катери різного призначення.

Як бачимо, на відміну багатьох інших кандидатів, Руслан Кошулинський детально прописує свій план дій і не цурається висловлювати амбітні і в той же час необхідні для країни, що перебуває у стані війни, тези.

Володимир Зеленський: НАТО, меморандум і “здача територій не може бути предметом жодних перемовин”

Не дивлячись на розповсюдження сумнівних заяв Володимира Зеленського щодо його поглядів на війну і майбутнє Україні, основні тези його програми мало чим відрізняються від тез Порошенка чи Тимошенко. Як і більшість його суперників, Зеленський сподівається на допомогу західних партнерів. Зокрема, кандидат покладає обов’язки на підписантів Будапештського меморандуму, які мають забезпечити мир в Україні. Лідер “Команди Зе” не забуває і про те, що Росія має відшкодувати збитки від агресії. Також він чітко прописує, що не можна здавати національні інтереси на користь агресора.

“Здача національних інтересів і територій не може бути предметом жодних перемовин”, - йдеться у програмі.

Рух до НАТО Зеленський вважає пріоритетом, але віддає цю ідею на розсуд всенародного референдуму.

“Рух України до НАТО та інших безпекових об’єднань – запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів”, - зазначає кандидат.

Володимир Зеленський зауважує, що професійна армія має стати школою лідерства і свободи. Армія повинна бути престижною службою, де отримані навички і знання будуть успішно застосовані і в реальному секторі економіки.

Як не дивно, Зеленський в цілому сповідує аналогічні з іншими кандидатами ідеї щодо подальшого розвитку України у військовому плані та повернення окупованих територій. Разом із цим, очевидно, що він намагається згладити кути і уникає конкретних заяв, додаючи “нотки прямої демократії” у свою програму.

Олег Ляшко: ядерний статус та пряма угода із США

“План Ляшка” передбачає зміцнення економіки для зміцнення армії. Олег Ляшко обіцяє не капітулювати, а принести перемогу. У його планах, як і у попередніх кандидатів, вимагати виконання Будапештського меморандуму. У іншому разі Ляшко бачить перспективи відновлення ядерного озброєння.

“Адже підписавши цей документ, Україна відмовилася від третього у світі ядерного потенціалу в обмін на гарантії безпеки. Якщо документ не виконується – ми маємо повне право заявляти про відновлення статусу ядерної держави. З іншого боку, ми вимагаємо прямої військової угоди з США. Нам потрібне партнерство не на словах, а на ділі!”, - йдеться у програмі Олега Ляшка.

Також він обіцяє надавати військовим належні соціальні гарантії та забезпечувати фронт технікою та озброєнням.

Це все, що стосується війська та окупованих територій в президентській програмі Олега Ляшка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...