App Store Google Play

Братовбивчі перегони

10 Березня 14:00
Братовбивчі перегони

Ця передвиборча кампанія має всі шанси увійти в історію як найбільш брудна та жорстока. Багато чого на кону, але перш за все - совість кожного з нас.

Скільки суперечок точиться у соцмережах, скільки люті, злості, образ проливається на кожного з нас тільки через те, що кожен має свою думку стосовно того, навпроти якого прізвища має стояти хрестик в бюлетені. Політтехнологи кандидатів успішно цим користуються, маніпулюючи почуттями виборців.

Багато хто з тих, хто читає ці рядки, вже визначився зі своїм кандидатом - настільки міцно, що думки інших людей або журналістські розслідування не змінять їх вибір. Однак досі є ті, хто не визначився з кандидатом, і за їх голоси та свідомість точаться запеклі баталії. Правда ж у тому, що вибори минуть, і сама кампанія вплине на нас значно більше, ніж її результати.

Якщо ви прихильник Порошенка, то як ви ставитеся до прихильників Зеленського? Якщо ви підтримуєте Тимошенко, як ви спілкуєтеся з послідовниками президента?

 

 

У першому турі перегонів братимуть участь 39 кандидатів і ви можете проголосувати за будь-якого. Якщо у 2014 році голосування в один тур було питанням виживання країни, то цього року очевидно, що другого туру не оминути. Саме тому висловлювання про те, що 31 березня вирішуватиметься доля країни, є досить маніпулятивними. Це вигідно ряду кандидатів: як ваші голоси, так і розкол суспільства, що перетворює звичайні вибори на братовбивчу війну.

Жоден президент не зможе “розвернути” країну. У нас досі парламентсько-президентська республіка. Хай там як, але перші півроку новообраний президент працюватиме з існуючим парламентом, склад якого нам добре відомий. Перемога жодного кандидата не перетворить Україну на рай, що б там не обіцяли з роликів у інтернеті та з ток-шоу на телебаченні. Поразка будь-кого не призведе до втрати незалежності і передачі суверенітету Кремлю, Вашингтону, Брюсселю. Еліти залишаться елітами, корупціонери - корупціонерами.

Жоден з нас не зобов’язаний голосувати жодним необхідним чином. Якщо саме для вас “непрохідний” кандидат є найбільш симпатичним - не соромтеся голосувати саме за нього. Адже в цьому і полягає принцип вільного волевиявлення.

За що ви сперечаєтеся на зупинках громадського транспорту, у Фейсбуці та Твіттері? Заради кого ви псуєте свої нерви та приязні стосунки? Ваші кандидати насправді піклуються про вас значно менше, ніж ви про них: для політиків ми всі - лише відсотки у рейтингу та кінцевому результаті. Ми ж робимо з них щонайменше пророків, якщо не месій.

 

 

Тож єдине, що нам залишається, щоб лишитися людьми, лишитися собою, - голосувати по совісті. По своїй. Не совісті блогерів, серед яких не існує незалежних; не журналістів, які вправно маніпулюють словом; і тим більше не політиків, для яких ці вибори - останній шанс або ж трамплін на майбутнє. Свідомий вибір, який залишить вас з відчуттям того, що ви вчинили вірно, - це і є найбільш правильний вибір з можливих. І хай він лишиться лише між вами і бюлетенем, у недоступній стороннім очам кабінці. Залишиться з вами.

Озлобленість людей на політичних опонентів є прямим відображенням напруги в країні, яка не спадає вже роками. Але не варто забувати, що ті, з ким ви ведете суперечки, на кого ображаєтесь і вважаєте несповна розуму, - це ті самі ваші сусіди, друзі, родичі. Вибори пройдуть і забудуться, кого б не обрали, а жити далі вам. В першу чергу, з цими людьми, а не з обраними політиками.

Нам доведеться і надалі жити з недосконалими лідерами, випускниками “старої школи”, представниками сімейних кланів. Нам, громадянам, доведеться контролювати владу, хто б до неї не прийшов. Це нам, громадянам, закінчувати війну і віддавати кредити - не політикам, не кандидатам. Це нам, кожному з нас, тут жити і змінювати країну, зшиваючи її і представляючи її на міжнародній арені.

Кожен свідомий громадянин важить для демократії більше, ніж будь-які вибори, які є всього-на всього одним з інститутів вільної держави, але аж ніяк не тією точкою опори, за допомогою якої можна посунути країну.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...