App Store Google Play

У Петриківському районі вже розчистили близько 5 км річки Чаплинка

7 Березня 12:00
У Петриківському районі вже розчистили близько 5 км річки Чаплинка

Стояча вода, мул та зарості очерету. За десятки років колись повноводна річка Чаплинка пересохла. Нині її відновлює Дніпропетровська облдержадміністрація. Підрядники вже розчистили майже п’ять кілометрів водойми. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко, передає Дніпроград.

«Маємо дбати про екологію - на цьому наголошує Президент України Петро Порошенко. Втілюємо на Дніпропетровщині масштабні еко-проекти – ліквідовуємо підтоплення, зариблюємо та відновлюємо водойми. Тільки у 2018-му в області розчистили озеро Попасне, Балку Кандибіна, ставок у селі Широка Дача, річки Мокра Сура та Заплавка. Нині продовжуємо роботи з відновлення Чаплинки, що протікає у Петриківському районі», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Місцеві мешканці пам’ятають її мальовничою та повноводною

Мешканці Петриківського району пам’ятають Чаплинку стрімкою та глибокою. Проте за багато років вона сильно замулилась та майже висохла. За розчищення річки взялися восени 2018-го. Друге життя водоймі подарувала Дніпропетровська облдержадміністрація.

«Моє дитинство пройшло на цій річці. Пам’ятаю її мальовничою та повноводною. З хлопцями і рибу ловили, і корів пасли, і відпочивали там. Але з часом вона замулилась та заросла. Стало менше проточної води, влітку річка пересихала», - згадує виконуючий обов’язки старости села Хутірське Володимир Чернуський.

Восени 2018-го розчистку розпочала Дніпропетровська облдержадміністрація

Розчистку розпочали з межі сіл Хутірське та Мала Петриківка. Нині роботи йдуть на двох ділянках та рухаються у напрямку річки Оріль. Одночасно працюють екскаватори та земснаряд. Підрядники чистять дно від мулу та водоростей, розширюють береги, прибирають зарості. Місцями – копають нове русло.

«По суті, копаємо ріку «з нуля», бо русла майже немає. Працюватимемо ще місяць – до нересту. Після паузи роботи відновимо. Загалом плануємо розчистити 15-кілометрову ділянку», - сказав представник підрядної організації Федір Кравець.

За чотири роки на Січеславщині втілили понад 60 еко-проектів.

Раніше повідомлялося, що у 2018-му ДніпроОДА розчистила річку Мокра Сура в районі трьох населених пунктів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...