App Store Google Play

В міськраді заявляють, що після реформи зарплатня сімейних лікарів Дніпра зросла майже вдвічі

05.03.2019 08:00
В міськраді заявляють, що після реформи зарплатня сімейних лікарів Дніпра зросла майже вдвічі

У результаті реформи первинного рівня медицини заробітна плата сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів зросла майже у два рази. Всі 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпра підписали договори з Національною службою здоров’я і з 1 січня 2019 року отримують фінансування від неї. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради, передає Дніпроград.

Зазначається, що розмір заробітної плати сімейного лікаря головним чином залежить від кількості підписаних декларацій на медичне обслуговування між ним та пацієнтами. Що більше підписаних декларацій – то вища зарплатня лікаря. Її середній розмір становить 12 тис. грн. Якщо лікар підписує максимальну кількість декларацій, його зарплата досягає 18 тис. грн.

В рамках договору про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій капітаційна ставка сімейного лікаря, терапевта, педіатра становить 370 грн. Оплата за медичні послуги залежно від віку пацієнтів розподілена таким чином: від 0 до 5 років – 1480 грн; від 6 до 17 років – 814 грн; від 18 до 39 років – 370 грн; від 40 до 64 років – 444 грн; понад 65 років – 740 грн.

Сімейний лікар амбулаторії № 5 центру № 11 Дарина Бугай має стаж роботи лише один рік. Наразі з нею підписано 1378 декларацій – це 76% від норми для сімейного лікаря.

«У лютому 2018 року моя зарплатня становила 4 тис. 600 грн. Завдяки медреформі, яка передбачає, що у заробітній платі враховується кількість підписаних декларацій, за лютий цього року отримала 10 тис. 200 грн. Вважаю цілком справедливим принцип: що більше підписаних декларацій, то вища зарплата», – пояснює сімейний лікар.

Водночас Ігор Волох, сімейний лікар амбулаторії № 2 згаданого центру, має стаж роботи 38 років. Він одним із перших сімейних лікарів у Дніпрі набрав максимальну кількість пацієнтів.

«Наразі маю 1 тис. 811 декларацій. У лютому минулого року моя зарплатня була до 8 тис. грн, а у лютому 2019 року вона підвищилася на 10 тис. грн», – розповів медик. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...