App Store Google Play

На Січеславщині відкрили меморіальні дошки на честь репресованого письменника Олександра Григоренка

05.03.2019 09:00
На Січеславщині відкрили меморіальні дошки на честь репресованого письменника Олександра Григоренка

У двох школах Січеславщини відкрили меморіальні дошки Олександру Григоренку. Події приурочили до річниці дня народження письменника, передає Дніпроград.

На честь письменника Олександра Григоренко, який був репресований комуністичною владою, у Бородаївській та Верхньодніпровській школах відкрили пам'ятні дошки. 

Олександр Григоренко народився в селищі Бородаївка, що на Січеславщині. Закінчив там 8-річну школу. Далі навчався в Васильківськім авіа технічнім училищі, але згодом зрозумів, що військова кар’єра, то не його справа.

"Він мріяв про філологічну освіту, але навесні 1957 року Сашка  призвали до армії. Строкову службу проходив в Азербайджані, місті Кусари. В армії писав вірші на різну тематику, але найбільше – про долю України, про любов до неї. Надсилав твори в українські періодичні видання, вечорами свою поезію читав службовцям- землякам. Але хтось доніс у політвідділ військової частини, що у віршах Сашка домінують національно – патріотичні настрої. Його доля вирішилася швидко: обшук, арешт, слідство, тюрма, концтабір. Три роки в таборах Мордовії за палку любов до України. Його боялись. Боялись того, що він писав. Помер молодим. Втопився чи втопили — невідомо. Але залишив нам неабияку велику творчу спадщину", - йдеться у повідомленні.

У 2018 році за ініціативи депутата районної ради Євгена Безуса та при підтримці районної ради вдалося підготувати та видати збірку його поезій, оповідань, листів із заслання та спогадів його батька за промовистою назвою «Залізна відданість вкраїнському народу».

Цього ж року, в день 81-ї річниці з дня народження Олександра Григоренка у школах, де він навчався, урочисто відкрили пам’ятні меморіальні дошки, провели літературні читання поета.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...