Нещодавно в Україні був зафіксований випадок зараження ботулізмом: чоловік отруївся рибною консервою, внаслідок чого знаходиться в реанімації. Ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил. Про це сьогодні, 5 березня, під час прес-конференції в ІА «Інфоорматор» розповіла начальниця відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Держспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович, передає Дніпроград.
Відомо, що ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. На Січеславщині протягом двох минулих років зафіксовано десять випадків захворювання на ботулізм.
Зазначається, що причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'ясо, риба, рідше - овочі.
«Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно або недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Тому не можна купувати продукти сумнівної якості, а також відвідувати стихійні ринки», - повідомила Неля Полюхович.
Окрім цього, ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.
«Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Найчастіше симптоми з'являються одразу у декількох людей, котрі скуштували продукт. Тому потрібно негайно звернутися до лікаря», - додала Полюхович.
Також вона додала, що усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації.
Раніше повідомлялося, що Січеславщина отримала 184 тисяч доз вакцин від інфекційних захворювань.
Автор: Софія ЄРЬОМІНА