App Store Google Play

У Кривому Розі визначили об'єкти, які стануть частиною Смарагдової мережі Європи

01.03.2019 11:00
У Кривому Розі визначили об'єкти, які стануть частиною Смарагдової мережі Європи

Криворізькі і столичні ботаніки, а також екологи визначили об'єкти і території Криворіжжя, які можуть бути внесені до Смарагдової  мережі природних багатств Європи. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на krivbass.city.

Як зазначила ботанік Вікторія Тротнер, Смарагдова мережа є інструментом для сприяння охороні природи в загальноєвропейському контексті в країнах, які не є членами Європейського Союзу.

"Смарагдова мережа - це набір територій, зберігши які ми зможемо зберегти території, незаймані людиною", - пояснив сенс терміну Олексій Василюк.

Цьогоріч до Смарагдової мережі екологи пропонують внести об'єкти, які знаходяться на території Кривого Рогу: басейн річки Саксагань та криворізьку частину річки Інгулець. Якщо їх внесуть до  мережі вже в березні цього року, то вже незабаром ЄС виділятиме чималі кошти на їх збереження.

"Якщо це рішення буде прийнято, Міністерство екології буде змушене розробити менеджмент-план, який покаже, що потрібно робити в межах цих територій, щоб вони збереглися. Кошти на це  виділятиме Євросоюз. Ми порахували, що на один квадратний метр  "Смарагдової мережі" в Європейському союзі виділяють в 144 рази більше коштів, ніж на квадратний метр території в Національному парку України. Плюс відповідний європейський контроль за тим, щоб ці гроші  просто не зникли у чиїйсь кишені, як прийнято у нас в країні", - зазначив Олексій Василюк.

На сьогоднішній день в межах Кривого Рогу розташовано 14 об'єктів природно-заповідного фонду загальною площею 375,45 га. З них три об'єкти загальнодержавного значення та 11 - місцевого.

Нагадаємо, що на Січеславщині протягом двох років планують розчистити 16 кілометрів річки Оріль.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...